Zavrieť

Porady

platba z BU a nemám bloček

Ahojte poraďáci,
chcela by som vás poprosiť o radu. Na bankovom výpise mám platbu na ktorú nemám bloček a chcela by som to zadať ako osobnú spotrebu konateľa. Ako to budem účtovať v PU? (konateľ zaplatil v Tescu svoj nákup a nevšimol si že platí firemnou kartou). ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ramsita Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    chcela by som vás poprosiť o radu. Na bankovom výpise mám platbu na ktorú nemám bloček a chcela by som to zadať ako osobnú spotrebu konateľa. Ako to budem účtovať v PU? (konateľ zaplatil v Tescu svoj nákup a nevšimol si že platí firemnou kartou). ďakujem.

    pohľadávka voči konateľovi 355/221....keď vráti peniaze do firmy , potom 211/355

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Účte 355 je určený pre účtovanie pohľadávok voči spoločníkom. Ak konateľ nie je spoločník, ani účet 355 nie je vhodný na zaúčtovanie čerpaných finančných prostriedkov. Ak je aj spoločník, môže sa použiť.
    V každom prípade už z naznačeného účtovania Pauly vyplýva, že konateľ použil peniaze a tie sú pohľadávkou spoločnosti, ktoré by mal do firmy vrátiť. Nepredpokladám, že by firemná dokumenátia (spoločenská zmluva) oprávňovala konateľa k výberom peňažných prostriedkov na osobné účely. Vždy by sa takéto čerpanie malo s konateľom vysporiadať vrátením:
    - na účet,
    - v hotovosti,
    - zrážkou zo mzdy.
    Alebo zdaniť ako príjem zo závislej činnosti ... to však tiež musí zodpovedať stanoveným podmienkam pre odmeňovanie konateľa, ktoré je zrejme v právomoci valného zhromaždenia.

    platba z BU a nemám bloček

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.