Zavrieť

Porady

odpočet DPH pri došlej faktúre

Ahojte poraďáci,
môže mi niekto poradiť kedy si môžem odpočítať DPH pri došlých faktúrach.
Môžem si odpočítať DPH z faktúry vyhotovenej 31.1.2007 so zdaniteľným plnením 31.1.2007, ktorú som dostala ja ako účtovníčka napríklad 31.5.2007 ak som mesačný platca DPH, ak áno akým spôsobom, normálne v danom mesiaci keď mi došla faktúra alebo na základe dodatočného daňového priznania. Môžem si odpočítať DPH z bločkov z registračnej pokladne, ktoré dostanem neskôr ako je možnosť odpočítania DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    PBEA Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    môže mi niekto poradiť kedy si môžem odpočítať DPH pri došlých faktúrach.
    Môžem si odpočítať DPH z faktúry vyhotovenej 31.1.2007 so zdaniteľným plnením 31.1.2007, ktorú som dostala ja ako účtovníčka napríklad 31.5.2007 ak som mesačný platca DPH, ak áno akým spôsobom, normálne v danom mesiaci keď mi došla faktúra alebo na základe dodatočného daňového priznania. Môžem si odpočítať DPH z bločkov z registračnej pokladne, ktoré dostanem neskôr ako je možnosť odpočítania DPH?
    Ty si mesačný platiteľ a faktúrra, z ktorej chceš uplatniť DPH patrí klientovi, ktorému spracovávaš účty? Alebo ako? Nerozumiem celkom prípadu

    PBEA je offline (nepripojený) PBEA

    PBEA
    Môj klient je mesačný platca a došlú faktúru s dátumom zdaniteľného plnenia 31.1.2007 priniesol mne účtovníčke až 31.5.2007.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Pri bločkoch z pokladne neni o čom, ak sú z januára tak dodatočné do januára alebo februára. Pri Fa ako píše Benka, podľa toho ako preukážete, že došli do firmy potom §51.

    odpočet DPH pri došlej faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.