Zavrieť

Porady

VPD

Ahojte,
viete mi poradit co je spravne?
zákon o účtovníctve hovori ze uctovny doklad ma okrem ineho obsahovat aj oznacenie jeho ucastnikov.
Ak si kupim PHL tak vystavim VPD a do kolonky komu uvediem spolocnost od ktorej som nakupila PHL, alebo tam mozem uviest aj napriklad meno zamestnanca (zamestnanec je aj konatelom spoločnosti s r.o.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    ja tam uvádzam meno zamestnanca, ktorý tie peniaze skutočne od pokladníka zobral a ten mi podpíše prevzatie.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak budeme pokračovať, skončíme ako už x-krát za tie roky 50:50 - jeden uvádza predajcu, jeden zamestnanca ...myslím, že oveľa dôležitejšie je zaúčtovať správne do výdavkov / nákladov.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Ešte som sa nestretla s tým, že by daňovákom vadil jeden alebo druhý spôsob.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Dôležité je, aby doklad obsahoval všetky náležitosti, tzn. dátum, sumu, predkontáciu, číslo a mená zodpovedných. Pri FO vypisujem zásadne komu - predajcu z dokladu ERP, pri PO podľa okolností, tzn. ak je PO jednoosobová bez zamestnancov tak taktiež ako aj pri FO, ak dávam preddavky zamestnancom, prípadne cestovné náhrady tak konkrétneho zamestnanca.
    A ešte jeden postreh - skutočne je tu nespočetne krát rozoberaná táto téma, pri trošku snahy by bola odpoveď aj bez týchto odpovedí...

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    zuzanask Pozri príspevok
    a ked to plati konatel, ktory nie je zamestnancom, tak jeho meno?
    A ja bez mučenia priznávam, že za svet nerozumiem takto položenej otázke. Tak teda kto vlastne platí? Pokladník, či konateľ?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Danila Pozri príspevok
    A ja bez mučenia priznávam, že za svet nerozumiem takto položenej otázke. Tak teda kto vlastne platí? Pokladník, či konateľ?
    Konateľ platí predajcovi a pokladník prepláca konateľovi ...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zuzanask Pozri príspevok
    Ahojte,
    viete mi poradit co je spravne?
    zákon o účtovníctve hovori ze uctovny doklad ma okrem ineho obsahovat aj oznacenie jeho ucastnikov.
    Ak si kupim PHL tak vystavim VPD a do kolonky komu uvediem spolocnost od ktorej som nakupila PHL, alebo tam mozem uviest aj napriklad meno zamestnanca (zamestnanec je aj konatelom spoločnosti s r.o.)
    http://www.porada.sk/t32665-p3-vydav...klad--vpd.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.