Zavrieť

Porady

Koncesionárske poplatky evid. v Inter. dokl.?

Ahojte, mám otázku, dúfam, že mi niekto bude vedieť pomôcť. Potrebujem zaevidovať koncesionárske poplatky, a poplatky za miestny odpad. Podľa môjho názoru nie je chybou ak to zaevidujem či už medzi DFA alebo ID, ale asi skôr do ID. Je to správne? Ďakujem.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pokiaľ nie je fa, potom cez ID.
0 0
SMartina SMartina

SMartina je offline (nepripojený) SMartina

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
margaretka100 margaretka100

margaretka100 je offline (nepripojený) margaretka100

SMartina Pozri príspevok
Ahojte, mám otázku, dúfam, že mi niekto bude vedieť pomôcť. Potrebujem zaevidovať koncesionárske poplatky, a poplatky za miestny odpad. Podľa môjho názoru nie je chybou ak to zaevidujem či už medzi DFA alebo ID, ale asi skôr do ID. Je to správne? Ďakujem.
prosim Vas,konces.poplatky a poplatky za odpad davate sa davaju na učet 538?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

odpovede na takéto otázky vyhľadávame hore na lište, alebo aj v archíve, veľmi zaujímavé čítanie
http://porada.sk/archive/index.php/f-33.html - položka tuším 126

Ale aby si nepovedala - účet 538
0 0
margaretka100 margaretka100

margaretka100 je offline (nepripojený) margaretka100

kukučka Pozri príspevok
odpovede na takéto otázky vyhľadávame hore na lište, alebo aj v archíve, veľmi zaujímavé čítanie
http://porada.sk/archive/index.php/f-33.html - položka tuším 126

Ale aby si nepovedala - účet 538
dik za radu,takyto sposob som nepoznala
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte! Chhcem sa spýtať. Môžem úhradu koncesionárskych poplatkov účtovať priamo 538/221, alebo cez interný doklad. Ak cez ID aký účet použiť?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Martina CF Pozri príspevok
Ahojte! Chhcem sa spýtať. Môžem úhradu koncesionárskych poplatkov účtovať priamo 538/221, alebo cez interný doklad. Ak cez ID aký účet použiť?
S tým priamym zaúčtovaním neviem, ja som použila ID, a účtovala som 381/345.

Pre info 381 preto, lebo u nás sa aj náklady v rámci roka dávajú na NBO a vždy k poslednému dňu v mesiaci sa účtuje príslušná časť do nákladov. Vedenie totiž chce mať prehľad o reálnom stave firmy.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

calawen Pozri príspevok
S tým priamym zaúčtovaním neviem, ja som použila ID, a účtovala som 381/345.

Pre info 381 preto, lebo u nás sa aj náklady v rámci roka dávajú na NBO a vždy k poslednému dňu v mesiaci sa účtuje príslušná časť do nákladov. Vedenie totiž chce mať prehľad o reálnom stave firmy.
Ja som to tiez dala ID 538/345 a banka 345/221. Tak dufam ze to bude OK
0 0
maca10 maca10

maca10 je offline (nepripojený) maca10

Ahojte.Mam jednu otazku ohladom koncesionársky poplatkov - počtu zamestnancov. Započítava sa do počtu zamestnancov aj konateľ ak má uzatvorenú zmluvu o výkone funkcie konateľa spoločnosti?... Vo firme sme iba 2 zamestnankyne a s konateľom sme 3 ak to toho neratam dohodárov. Naša firma to zaplatila ale teraz neviem, či by som nemala požiadať o vrátenie.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

maca10 Pozri príspevok
Ahojte.Mam jednu otazku ohladom koncesionársky poplatkov - počtu zamestnancov. Započítava sa do počtu zamestnancov aj konateľ ak má uzatvorenú zmluvu o výkone funkcie konateľa spoločnosti?... Vo firme sme iba 2 zamestnankyne a s konateľom sme 3 ak to toho neratam dohodárov. Naša firma to zaplatila ale teraz neviem, či by som nemala požiadať o vrátenie.
Hm.. ja si myslím,že sa to týka iba zamestnancov na pracovnú zmluvu (dohody sa tam nezapočítavajú,podľa toho mi vychádza,že ani konatelia.. na základe zmluvy..) Možno by si mala zavolať do RTV?
čI TI to vrátia neviem,príp. by sa odpočítalo z ďalšej platby..
0 0
maca10 maca10

maca10 je offline (nepripojený) maca10

Ja som im písala mail a oni sami neviedia či ano alebo nie. Oni mi odpisali čo som už vedela, že zamestnávateľ, ktorý má pracovnú zmluvu, teda je v pracovnom pomere, sa započítava do počtu zamestnancov. Ale konkretnu odpoveď či sa do počtu zamestnancov započítava aj konateľ alebo nie ak ma uzatvorenú zmluvu o výkone konateľa spoločnosti som nedostala.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

maca10 Pozri príspevok
Ja som im písala mail a oni sami neviedia či ano alebo nie. Oni mi odpisali čo som už vedela, že zamestnávateľ, ktorý má pracovnú zmluvu, teda je v pracovnom pomere, sa započítava do počtu zamestnancov. Ale konkretnu odpoveď či sa do počtu zamestnancov započítava aj konateľ alebo nie ak ma uzatvorenú zmluvu o výkone konateľa spoločnosti som nedostala.
no to je perfektne,keď to oni sami nevedia,kto to už len pre pana jana ma vedieť
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Martina CF Pozri príspevok
Ja som to tiez dala ID 538/345 a banka 345/221. Tak dufam ze to bude OK
Ahojte. Dnes som čítala na stránke najväčšieho vydavateľa ekonomickej, účtovnej a inej literatúry a príručiek, že:
mesačná faktúra za služby sa účtuje 518/321,
platba za služby hradená vopred 314/221, potom fa 518/321 a ID vyrovnanie zálohy 321/314.
Dokonca je tam uvedené účtovanie na prelome rokov ako nevyfakturovaná dodávka.
To je predsa hlúposť, veď RTVS priamo upozorňujú, že žiadne faktúry nebudú posielať. A okrem toho nefakturujú žiadne služby. Ide o poplatok a povinnosť jeho úhrady vyplýva priamo zo zákona. Takže ja som tiež účtovala na účte 538.
0 0
Báthorička Báthorička

Báthorička je offline (nepripojený) Báthorička

Ja som tiež účtovala na 538...veď mne nechodí mesačná faktúra, zadala som TP do banky-a jednoducho účtujem 345/221 a ID 538/345...v súlade so zákonom :-)
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

mam este taku otazocku ked mi vratia koncesionarske poplatky ako to mam zauctovat? dakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prečo ti vrátili, aký bol dôvod?
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

preplatok
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Preplatok - znížiš náklady na tom istom účte, kam si to pôvodne zaúčtovala.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Ahojte. Zaregistrovali ste zmenu zákona č. 68/2008 o úhrade za služby verejnosti poskytované ST a SRo v súvislosti s prechodom na euro? Pátrala som, ale žiadnu novelu som nenašla. Ale koncesionárske poplatky treba zaplatiť už do konca januára 2009! A to bez ohľadu na to, či platíme ročne, polročne, štvrťročne alebo mesačne! Pepočítať Sk KK na €, zaokrúhliť matematicky alebo čakať, či sa zobudia a novelizujú zákon?

Ešte prajem všetkým poraďákom úspešný rok 2009, veľa trpezlivosti a žiadne pokuty.
Naposledy upravil AnnaK : 02.01.09 at 16:30
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

to na tu 568?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať