Zavrieť

Porady

potrebne doklady

Dobrý deň. Chcela by som sa Vás opýtať, aké potrebujem doklady keď je otvorená živnosť. Mam kúpené: príjmový a výdavkový doklad, peňažný denník, mám tlačivo došlých a odoslaných faktúr. Používam automobil na pracovné účely a nemám ho zatiaľ vložený do podnikania. K tomu potrebujem knihu jázd a cestovné príkazy? a to k cestovnému príkazu musím prikladať aj bloky z pumpy? ako to mám zapísať do peňažného denníka?
a ešte ako treba postupovať keď chcem zobrať pod seba nejakého zamestnanca na zmluvu. Vopred Vám všetkým ďakujem.
Prosím poraďte mi, som len začiatočníčka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    V prvom rade si dôkladne naštuduj zákony, ktoré nájdeš na prvej strane porady. Budeš to potrebovať. Potom skús vyhľadávanie na porade - t.j. do okienka hore(Vyhľadávanie...) zadaj slovné spojenie, ktoré charakterizuje tému, ktorá Ťa zaujíma a klikni na lupu vedľa okienka. Je tu množstvo zaujímavých tém a príspevkov, ktoré Ti pomôžu. Ak ani po vyhľadávaní nenájdeš odpoveď, až potom zadaj svoju otázku v príbuznej téme. Novú tému založ vtedy, ak nenájdeš tému s podobným zameraním.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    verculienka Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som sa Vás opýtať, aké potrebujem doklady keď je otvorená živnosť. Mam kúpené: príjmový a výdavkový doklad, peňažný denník, mám tlačivo došlých a odoslaných faktúr. Používam automobil na pracovné účely a nemám ho zatiaľ vložený do podnikania. K tomu potrebujem knihu jázd a cestovné príkazy? a to k cestovnému príkazu musím prikladať aj bloky z pumpy? ako to mám zapísať do peňažného denníka?
    a ešte ako treba postupovať keď chcem zobrať pod seba nejakého zamestnanca na zmluvu. Vopred Vám všetkým ďakujem.
    Prosím poraďte mi, som len začiatočníčka.
    Dnes už málokto robí účtovníctvo ručne, z internetu sa dajú stiahnuť demoverzie účtovných programov, treba ich vyskúšať, ktorý ti bude najlepšie vyhovovať.
    Pokiaľ však nemáš ani potuchy o účtovníctve a chceš si ho robiť sama, mala by si absolvovať nejaký ten kurz pre začiatočníkov. Na PORADe sa dozvieš veľa zaujímavých informácii, ale musíš vedieť, čo sa chceš opýtať.
    Ak chceš používať auto na firemné účely, nemusíš ho vložiť do majetku firmy. Treba však podať daňové priznanie k dani z mot.voz. /do 15 dní od začiatku používania/ a zaplatiť daň z MV. Uplatňuješ si potom základnú náhradu 6,20sk/hod+spotrebu PHM.
    Keď chceš prijať zamestnanca, musíš sa najskôr zaregistrovať ako zamestnávateľ v zdrav.a soc.poisťovni a na DU.
    Do ZP prihlasuješ zamestnanca do 8 kal. dní od zač.prac.pomeru, do SP pred nástupom do práce.

    Stačí na začiatok ?
    Veronika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.