Zavrieť

Porady

Poukážky

Ahoj poraďáci, veľmi by som vás chcela poprosiť o radu. Neviem či ste sa s tým niekto stretli, ale každá rada mi pomôže. Firma v ktorej pracujem má autoservis a otvorila bar. Každému kto si dá auto do servisu sa rozhodla dať poukážku na kávu v tomto bare zdarma. Viete mi povedať ako tieto poukážky účtovať? Káva, mlieko, cukor, všetko ide na sklad s odpočtom DPH, tak si myslím, že by som ju mala aj nejako odviesť, alebo je takýto nákup kávy reprezentačné? som trošku z toho vykolajená...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ďakujem za ochotu ale asi som to aj tak nepochopila ... My tie poukážky budeme dávať zdarma, nebudeme ich kupovať, len si ich jednoducho vytlačíme a keď príde zákazník do servisu, dostane jednu takúto poukážku a v našom bare dostane kávičku zdarma. Cez ERP by sa to podľa mňa nemalo prehnať lebo by jej tam potom peniažky za tú kávu,cukor,mlieko chýbali. Vôbec neviem čo s tým..

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    Ja by som to do tej registračky dala.Napríklad káva+cukor+mlieko suma 25 Sk a zároveň by som nablokovala zľava -25 Sk.Takto máš to aj zaúčtované a aj výsledná suma ti bude sedieť.Zároveň by som tie poukážky pripla k dennej uzávierke a suma týchto poukážok by ti mala sedieť s poskytnutými zľavami cez RP za celý deň.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ďakujem za odpoveď ale kebyže to urobím takto, tak by som potom z tej kávy neodviedla daň, nebol by s tým problém?

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    bepo Pozri príspevok
    Tak daj z 25 Sk kávy zľavu 24 Sk.
    Naozaj to môžem urobiť takto? A môžem si aj tak odpočítať dan z nakúpenej kávy, mlieka a cukríčka aj keď ju potom neodvediem? Prepáčte že sa stále vypytujem ale nechcem nič pokaziť...

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    rommy Pozri príspevok
    Naozaj to môžem urobiť takto? A môžem si aj tak odpočítať dan z nakúpenej kávy, mlieka a cukríčka aj keď ju potom neodvediem? Prepáčte že sa stále vypytujem ale nechcem nič pokaziť...
    Uprav si to v Internej smernici. Napr.: Poskytnutie kávy za 1,-- Sk, pri splnení uvedených podmienok. Ako dôvod, uveď podporu podnikateľskej činnosti. Potom si môžeš odpočítať DPH z nákupov kávy, mlieka a cukru.
    Naposledy upravil Anja111 : 19.05.07 at 10:28

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    Pri nákupe kávy, cukor, mlieko si odpočítaš daň z nakúpeného tovaru na vstupe.
    Pri predaji budeš mať v reg.pokladni :
    -káva 25 Sk z toho: : 21 Sk, DPH 19% 4 Sk
    - zľava :- 24 Sk z toho :-20 Sk, dph 19% -3 Sk

    V rámci akcie vo vašej predajni poskytujete zľavu na základe predloženia kupónov - okrem toho veľa obchodov poskytuje zľavy na svôj tovar , takže tento postup nie je neobvyklý, len treba si určiť správny postup zaúčtovania .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.