Zavrieť

Porady

Zrušenie zákonných oprav. položiek

Ahojte poraďáci!
Som novým členom a chcela by som vás poprosiť o radu.
V roku 2006 som zaúčtovala tvorbu zákonnej opravnej položky k pohľadávke vo výške 50% 558/391. V roku 2007 došlo k úhrade pohľadávky a potrebujem zrušiť opravnú položku. Dočítala som sa, že podľa nových postupov účtovania by som ju mala zrušiť cez účet 391/547. Ja som však naúčtovala 391 MD a 547 MD mínusom. Mám vedomosť, že v triede 5 by sa mala účtovať stále na strane MD. Poraďte mi prosím, či to
môže byť aj takto a je to správne, alebo to mám opraviť, lebo ten istý problém mám aj pri zrušení rezerv za dovolenku a odvody. Vopred vám ďakujem, vidím, že ste super parta a radi pomáhate svojími skúsenosťami.
srdiecko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Srdiecko Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci!
    Som novým členom a chcela by som vás poprosiť o radu.
    V roku 2006 som zaúčtovala tvorbu zákonnej opravnej položky k pohľadávke vo výške 50% 558/391. V roku 2007 došlo k úhrade pohľadávky a potrebujem zrušiť opravnú položku. Dočítala som sa, že podľa nových postupov účtovania by som ju mala zrušiť cez účet 391/547. Ja som však naúčtovala 391 MD a 547 MD mínusom. Mám vedomosť, že v triede 5 by sa mala účtovať stále na strane MD. Poraďte mi prosím, či to
    môže byť aj takto a je to správne, alebo to mám opraviť, lebo ten istý problém mám aj pri zrušení rezerv za dovolenku a odvody. Vopred vám ďakujem, vidím, že ste super parta a radi pomáhate svojími skúsenosťami.
    srdiecko
    Doporučujem opraviť.

    Metodik je offline (nepripojený) Metodik

    prispievateľ do odborných časopisov, večný odporca nelogických výkladov zákona ...viac Metodik
    Nie je nutné opravovať. Obidva zápisy sú v účtovníctve rovnocenné a v nijakom prípade ti to neskreslí výsledné zostavy ( súvaha , VzaS) a to je podstatné.

    Srdiecko je offline (nepripojený) Srdiecko

    Srdiecko
    Uvedomila som si, že mi to neskreslí hospodársky výsledok, len ma to zaskočilo, či potom môžem aj pri iných nákladoch použiť stranu dal na 5 účet. Jedná známa mi totiž povedala, že pri daňovej kontróle jej vytkli, že použila nákladový účet na strane D.

    Srdiecko

    Metodik je offline (nepripojený) Metodik

    prispievateľ do odborných časopisov, večný odporca nelogických výkladov zákona ...viac Metodik
    Netreba sa báť daňových kontrol a treba sa im postaviť. Ide o rovnocenný zápis kedysi označovaný aj ako červený zápis alebo storno. Daňová kontrola toto vytkla neoprávnene.

    Metodik je offline (nepripojený) Metodik

    prispievateľ do odborných časopisov, večný odporca nelogických výkladov zákona ...viac Metodik
    Príde časom.

    Zrušenie zákonných oprav. položiek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.