Zavrieť

Porady

Faktúra v EUR

Prišla nám faktúra od slov. dodávateľa v EUR (dph vyčíslená aj v SK)
Údaje na Faktúre
v skv EURkurzDaňový základ113 151,993 374,80DPH21 498,90641,20Spolu 134 650,894 016,00 33,52

Uhradené 14.5.2007 kurz 33,686 4016 EUR= 135282,97 Sk

Do PD mi program rozpísal úhradu fa nasledovne

v skv EURkurzNákup materiálu113 784,073 374,80DPH21 498,90641,20Spolu 135 282,974 016,0033,686

Je to správne zaúčtované?
Kurzový rozdiel 632,08 vysporiadaný len v knihe faktúr.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    karpis Pozri príspevok
    Nejak to zblblo tak to skusim priložiť ako prílohu
    Je to správne.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ja som to doteraz účtovala tak ako je v prílohe v príspevku 2. Pri prechode na
    softu v dos na win mi zrazu úhradu robí tak, že Eur prepočíta kurzom a z toho mi vypočíta DZ a DPH a potom sa mi nezhoduje DPH uvedená na fa a zaúčtovaná v PD. čo je podľa mňa nesprávne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ je to fa od slov. dodávateľa, na fa musí byť uvedený ZD a daň v SK. Že ju dodávateľ požaduje uhradiť v EUR je iná vec. Do účtovníctva nahadzuješ fa v SK, pri úhrade vznikne kurzový rozdiel, ktorý už aj pri slov.dodavateľoch je daňový výdavok /tak to vysvetľoval p. Minársky na školení v PD/.

    --------
    Veronika

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    veronikasad Pozri príspevok
    Pokiaľ je to fa od slov. dodávateľa, na fa musí byť uvedený ZD a daň v SK. Že ju dodávateľ požaduje uhradiť v EUR je iná vec. Do účtovníctva nahadzuješ fa v SK, pri úhrade vznikne kurzový rozdiel, ktorý už aj pri slov.dodavateľoch je daňový výdavok /tak to vysvetľoval p. Minársky na školení v PD/.

    --------
    Veronika
    Veronika
    na fa je uvedená suma aj v Sk aj v EUR pozri si prosím prílohu v príspevku 2 a posúď či je to správne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    karpis Pozri príspevok
    Veronika
    na fa je uvedená suma aj v Sk aj v EUR pozri si prosím prílohu v príspevku 2 a posúď či je to správne
    pozerala som to, tie EUR si pri účtovaní do knihy záväzkov nevšímaj, ja mám takých fa veľa. My ich síce platíme v SK, aj keď je tam uvedené aj EUR, zatiaľ sa dodávateľ neohlásil.
    Asi pred 2-3 rokmi bol problém s tým kurzovým rozdielom, Minársky to viackrát rozoberal na školeniach

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    veronikasad Pozri príspevok
    pozerala som to, tie EUR si pri účtovaní do knihy záväzkov nevšímaj, ja mám takých fa veľa. My ich síce platíme v SK, aj keď je tam uvedené aj EUR, zatiaľ sa dodávateľ neohlásil.
    Asi pred 2-3 rokmi bol problém s tým kurzovým rozdielom, Minársky to viackrát rozoberal na školeniach
    Ale ja si muím všímať EUR, lebo záväzok mám v KDF v EUR aj platím v EUR.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V prípade, že ju platíš v EUR, vznikne ti pri úhrade kurzový rozdiel. Neviem prečo sa ti dostal po úhrade do ZD, nepoznám program s ktorým robíš.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Pri účtovaní v JU do PD sa účtuje suma prepočítaná kurzom v deň úhrady, čiže ti v KDF vznikne KR ktorý sa vyrovná len v KDF, ale mne ide v podstate o to či to mám dobre podľa príspevku 2

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Neúčtujem v JÚ o zahraničných faktúrach, ale myslím si, že v tabuľke v príspevku 2 je to účtovanie správne. V denníku by podľa mňa mala byť zaúčtovaná výška DPH, ktorá je uvedená v evidencii DPH. O kurzovom rozdiele sa fyzicky "účtuje" len v knihe faktúr. Ale v konečnom dôsledku aj keď sa o ňom vlastne neurobí samostatný zápis v peňažnom denníku, je o ňom nepriamo účtované, pretože sa Ti o kurzový rozdiel upraví základ dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.