Zavrieť

Porady

stravné

chcem sa opytat na vyklad paragrafu 152 v zakonniku prace o stravnom - hlavne odstavec 4: je zamestnavatel vzdy povinny prispiet zamestnancovi na jedlo 55%, alebo aj nemusi a zamestnanec si hradi cele jedlo sam? pretoze mne dnes sefka zapocitala plnu sumu. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    evka79 Pozri príspevok
    chcem sa opytat na vyklad paragrafu 152 v zakonniku prace o stravnom - hlavne odstavec 4: je zamestnavatel vzdy povinny prispiet zamestnancovi na jedlo 55%, alebo aj nemusi a zamestnanec si hradi cele jedlo sam? pretoze mne dnes sefka zapocitala plnu sumu. dakujem
    Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi stravovanie vždy, keď tento odpracuje viac ako štyri hodiny. Zamestnávateľ prispieva min. 55 % z ceny jedla, ale max. 55 % z 89,-- Sk.

    evka79 je offline (nepripojený) evka79

    evka79
    viem, ze musi stravu zabezpecit, ale musi prispiet tych 55%, alebo je nejaka vynimka, ked nemusi?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evka79 Pozri príspevok
    viem, ze musi stravu zabezpecit, ale musi prispiet tych 55%, alebo je nejaka vynimka, ked nemusi?
    Tých 55% z ceny jedla je minimum, ktorým musí prispievať z nákladov.

    evka79 je offline (nepripojený) evka79

    evka79
    Dúfam, že je to naozaj tak, pretože včera mi šéfka vypočítavala stravné za apríl, a dala mi zapaltiť plnú sumu obeda, t.j. 65 Sk. Ďakujem vám za odpovede.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    evka79 Pozri príspevok
    viem, ze musi stravu zabezpecit, ale musi prispiet tych 55%, alebo je nejaka vynimka, ked nemusi?
    Existuje výnimka, keď zamestnanec ide na služobnú cestu. Vtedy dostane náhradu stravného podľa zákona o cest. náhradách a na ten deň nemá nárok na obed podľa zákonníka práce (či už príspevok zamestnávateľa na obed v bežnom stravovacom zariadení alebo gastrolístok).

    evka79 je offline (nepripojený) evka79

    evka79
    Ďakujem vám všetkým za odpovede, a držte mi palce, nech to aj moja šéfka správne pochopí.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    evka79 Pozri príspevok
    Ďakujem vám všetkým za odpovede, a držte mi palce, nech to aj moja šéfka správne pochopí.

    A ešte k ZP jej pripomeň aj Zákon o soc. fonde - povinnosť zamestnávateľa prispievať na stravovanie aj z neho.

    evka79 je offline (nepripojený) evka79

    evka79
    Paula Pozri príspevok
    A ešte k ZP jej pripomeň aj Zákon o soc. fonde - povinnosť zamestnávateľa prispievať na stravovanie aj z neho.
    Tak som si pozrela ten zákon, a áno, je to tam, ďakujem. Šéfka je práve na obede, tak keď príde, jej o tom poviem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.