Zavrieť

Porady

Učtovanie preddavkov na DzPFO v JU

Mam /pre niekoho/ mozno naivnu otazku. Poradi mi niekto?

Preddavky na DzPFO v JU sa uctuje ako nedanovy vydavok. V danovom priznani sa odpocitaju od danovej povinnosti a zaplati sa len rozdiel.
Tento rozdiel zaplatim do 31.3. a zauctujem do danovych vydavkov.

Keby som neplatil preddavky tak celu dan dam do danovych vydavkov. Takze aj tie preddavky by mali ist do danovych vydavkov, Nie?

Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dede2 Pozri príspevok
    Mam /pre niekoho/ mozno naivnu otazku. Poradi mi niekto?

    Preddavky na DzPFO v JU sa uctuje ako nedanovy vydavok. V danovom priznani sa odpocitaju od danovej povinnosti a zaplati sa len rozdiel.
    Tento rozdiel zaplatim do 31.3. a zauctujem do danovych vydavkov.

    Keby som neplatil preddavky tak celu dan dam do danovych vydavkov. Takze aj tie preddavky by mali ist do danovych vydavkov, Nie?

    Dik.

    Ani platba dane z príjmu za rok 2006 nie je daňovým výdavkom a ani preddavok na daň z príjmu 2007 nie je daňovým výdavkom. Jedná sa o výdavky neovplyvňujúce ZD - Daň z príjmu .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    FO platí preddavky ak jej daňová povinnosť v r.2006 bola vyššia ako 50 tis. SK. Preddavky sú výdavky neovpl.ZD v členení Daň z príjmov. Odpočítavajú sa z daňovej povinnosti r. 2007. Daň zaplatená po podaní DP sa účtuje rovnako ako preddavky.

    --------
    Veronika

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    Diky moc za odpoved, ale nechapem preco v PU sa dan z prijmu dava do nakladov a v JU nie je danovym vydavkom.

    martynko je offline (nepripojený) martynko

    martynko
    dede2 Pozri príspevok
    Diky moc za odpoved, ale nechapem preco v PU sa dan z prijmu dava do nakladov a v JU nie je danovym vydavkom.
    No jasne, ze v PU sa dan dava do nakladov ale do "nedanovych nakladov" teda nesmie ovpl. zákl. dane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martynko Pozri príspevok
    No jasne, ze v PU sa dan dava do nakladov ale do "nedanovych nakladov" teda nesmie ovpl. zákl. dane.

    Nie je to správne, predpis dane účtujeme do nákladov daňovo uznaných.
    Viď prísp. č.9.
    Naposledy upravil Tweety : 18.05.07 at 11:34

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Tweety Pozri príspevok
    Nie je to správne, predpis dane účtujeme do nákladov daňovo uznaných.
    ???????????????????????????????????????????
    Daň z príjmu nevstupuje do základu dane a účtuje sa po vypočítaní dane na účtovnú skupinu 59x ,.t.j. daň je náklad, ktorý neznižuje základ dane.

    martynko je offline (nepripojený) martynko

    martynko
    Tweety Pozri príspevok
    Nie je to správne, predpis dane účtujeme do nákladov daňovo uznaných.
    Tak, tak. Niekedy myšlienky idú rýchlejšie ako prsty na klávesnici. Každopádne neovplyvňuje tento náklad DZ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martynko Pozri príspevok
    Tak, tak. Niekedy myšlienky idú rýchlejšie ako prsty na klávesnici. Každopádne neovplyvňuje tento náklad DZ.
    Myšlienky boli iné ako som to nakoniec napísala. V každom prípade súhlasím so zaúčtovaním na 591, a kedže ju zaúčtujeme až po vypočítaní z vzniknutého HV neovplyvní nám to ZD. Mea cupla.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tweety Pozri príspevok
    Myšlienky boli iné ako som to nakoniec napísala. V každom prípade súhlasím so zaúčtovaním na 591, a kedže ju zaúčtujeme až po vypočítaní z vzniknutého HV neovplyvní nám to ZD. Mea cupla.
    Ja len pre úplnosť upravím - daň počítame zo základu dane, ktorý nemusí byť totožný s HV /teda nepočítame ju z HV/. Je to HV upravený o pripočitateľné a odpočitateľné položky v zmysle zákona...

    Učtovanie preddavkov na DzPFO v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.