Zavrieť

Porady

Výzva na zaplatenie DzPFO

Ahojte poraďáci. Dostala som výzvu na zaplatenie dane z príjmu z DU. V DP za r.2006 mi vyšla daň 60000,-. Prvý krát mi vyšlo platiť preddavky. Daň som do 2.4. nezaplatila, ale som tú sumu rozdelila na 1/4, ( po 15000,-) a splatnosť 1. splátky je do 30.6. Mala som zaplatiť aj tých 60000,-Sk ako daň + splácať aj preddavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    popleta Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci. Dostala som výzvu na zaplatenie dane z príjmu z DU. V DP za r.2006 mi vyšla daň 60000,-. Prvý krát mi vyšlo platiť preddavky. Daň som do 2.4. nezaplatila, ale som tú sumu rozdelila na 1/4, ( po 15000,-) a splatnosť 1. splátky je do 30.6. Mala som zaplatiť aj tých 60000,-Sk ako daň + splácať aj preddavky?
    Samozrejme. To čo ti vychádza v DP to musíš do 31.03. zaplatiť. Ak daňová povinnosť prekročí 50.000,- Sk, tak 1/4 ročne ešte budeš platiť aj preddavky tak ako je to uvedené v zadaní.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    popleta Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci. Dostala som výzvu na zaplatenie dane z príjmu z DU. V DP za r.2006 mi vyšla daň 60000,-. Prvý krát mi vyšlo platiť preddavky. Daň som do 2.4. nezaplatila, ale som tú sumu rozdelila na 1/4, ( po 15000,-) a splatnosť 1. splátky je do 30.6. Mala som zaplatiť aj tých 60000,-Sk ako daň + splácať aj preddavky?
    Áno, tých 60.000 bolo treba do 2.4. zaplatiť. Treba sa poponáhlať, aby bolo penále čo najnižšie.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    popleta Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci. Dostala som výzvu na zaplatenie dane z príjmu z DU. V DP za r.2006 mi vyšla daň 60000,-. Prvý krát mi vyšlo platiť preddavky. Daň som do 2.4. nezaplatila, ale som tú sumu rozdelila na 1/4, ( po 15000,-) a splatnosť 1. splátky je do 30.6. Mala som zaplatiť aj tých 60000,-Sk ako daň + splácať aj preddavky?

    Ak som správne pochopil príspevok, tak :

    1. Daň za rok 2006 = 60.000,- Sk si mala zaplatiť do 02.04.2007, tú si nazaplatila a preto ťa DU vyzval na zaplatenie. Na tvojom mieste by som to urýchlene spravil.

    2. Vznikla ti povinnosť platiť 1/4 ročné predd. na daň.

    Odpoveď:
    Daň si mala uhradiť v termíne 02.04.2007.
    Prvý preddavok na daň máš splatný do 30.06.2007.

    popleta je offline (nepripojený) popleta

    Iveta -popleta popleta
    a tie zaplatené preddavky si potom odpočítam z D za rok 2007? alebo ako je to ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    popleta Pozri príspevok
    a tie zaplatené preddavky si potom odpočítam z D za rok 2007? alebo ako je to ?
    Áno zaplatené preddavky si odrátaš z daňovej povinnosti za rok 2007.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 17.05.07 at 11:27

    popleta je offline (nepripojený) popleta

    Iveta -popleta popleta
    prepáč, ešte jedna blbá otázka: A keď mi v DP za r. 2007 nevyjde platiť daň , tie zaplatené preddavky , ( resp. ten rozdiel) mi DU vráti?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Buď vráti, ak požiadaš o vrátenie, alebo použije na zaplatenie inej dane, alebo nedoplatkov.

    popleta je offline (nepripojený) popleta

    Iveta -popleta popleta
    V tých preddavkoch som nemala úplne jasno, robím ich 1.krát, ale teraz mi už je to jasné! Veľmi pekne ďakujem za odpovede a hlavne za trpezlivosť.

    Výzva na zaplatenie DzPFO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.