Zavrieť

Porady

rovnaké bločky PHM

Prosím Vás klient priniesol 2 bločky na nákup nafty kde je rovnaká čiastka,
dátum, čas, číslo transakcie. Keď na nich človek pozrie tak oba vyzerajú
ako originály. Stretli ste sa s takýmto niečím? Nemôže byť iba 2xvytlačený
ten istý nákup? ďakujem za každú radu.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aj poradové čísla sú rovnaké?
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Poradové číslo tam nie je, iba číslo transakcie a to je rovnaké.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
martina2006 Pozri príspevok
Poradové číslo tam nie je, iba číslo transakcie a to je rovnaké.
Keď je to bloček z ERP, tak aj poradové číslo by mal obsahovať.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Je to bloček z ERP ČS Shell, ale poradové číslo tam nie je, iba číslo transakcie,
čo podľa mna je poradové číslo, na tých bločkoch je všetko zhodné a teraz
som ich podrobne študovala a je tam napísané aj kopia, cez to je pečiatka
takže to poriadne nevidno. A takýchto bločkov so slovom kopia je tam viac.
Podľa mna to môže kontrola vyhodiť.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

smith Pozri príspevok
Keď je to bloček z ERP, tak aj poradové číslo by mal obsahovať.
To číslo transakcie bude pravdepodobne poradové číslo a keďže je rovnaké, môže to byť ten istý doklad- jeho kopia, treba si to radšej preveriť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
martina2006 Pozri príspevok
Je to bloček z ERP ČS Shell, ale poradové číslo tam nie je, iba číslo transakcie,
čo podľa mna je poradové číslo, na tých bločkoch je všetko zhodné a teraz
som ich podrobne študovala a je tam napísané aj kopia, cez to je pečiatka
takže to poriadne nevidno. A takýchto bločkov so slovom kopia je tam viac.
Podľa mna to môže kontrola vyhodiť.
Veruže môže. Je to duplicitné uplatnenie nákladu, a ak je platiteľom dph, tak aj dph.
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

martina2006 Pozri príspevok
Je to bloček z ERP ČS Shell, ale poradové číslo tam nie je, iba číslo transakcie,
čo podľa mna je poradové číslo, na tých bločkoch je všetko zhodné a teraz
som ich podrobne študovala a je tam napísané aj kopia, cez to je pečiatka
takže to poriadne nevidno. A takýchto bločkov so slovom kopia je tam viac.
Podľa mna to môže kontrola vyhodiť.
Píšeš, že je na nich napísané kópia.Ak sú to kópie tak ich nemôžeš dať do nákladov. Musíš mať originál.
Naposledy upravil Kirk : 17.05.07 at 11:51
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zvykne tam byť aj čas tankovania, a to by mohlo byť smerodatné, ak je ten istý čas, tak je to duplicitný blok.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Môže ísť o prípad, kedy prevádzkár SHELL vystavuje jeden a ten istý blok pre viacerých ľudí. Možno tento istý doklad má ďalších 100 ľudí, ako kopiu, bežný občan hodí do koša, ale firma???
Chytro si hodí pečiatku na miesto, kde je to potrebné zamaskovať. Smrdí to černotou...Možno zamestnanci okrádajú, možno majiteľ, ale jednoznačne to nie je v poriadku, skúste tam zavolať, a spýtajte sa, prečo Vám dali kopie ...., či nedávaju z ERP originály ..... Dajte vedieť, sme zvedaví ...
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Prepáčte, dovolujem si vymazať príspevok, aby pri vysvetlení niektorých skutočností, som nedala akýsi podnet pre špekulantov...Myšlienka, to bola ale dobrá, a asi to tak aj funguje .....
Naposledy upravil betka : 19.05.07 at 19:54
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Takže chcem vás informovať o výsledku. Bločky boli naozaj kopie, takže som to
všetko vyhodila z účtovníctva.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

martina2006 Pozri príspevok
Takže chcem vás informovať o výsledku. Bločky boli naozaj kopie, takže som to
všetko vyhodila z účtovníctva.
Zavolala by som i na tú pumpu, ako je možné, že vyhotovujú kopie, a tak podv.....
Mne ako podnikateľovi by sa nepáčilo, že len tak moje naozaj dańové výdavky, musím vyhodiť, pretože sú to kopie.
A ako účtovníčka by som to tiež nenechala a nevyhodila len tak z účtovníctva, konala by som ....asi vám je to trošku jedno.

Zoberte si to z druhej strany, čo by ste robili, keby vy ako podnikateľka si nakupujete PHM do vozidla, vyhodili by ste to len tak, alebo by ste išli hľadať na pumpu nápravu a pohrozili by ste pumpe, čo a aké podvody vykonáva???
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ono je to asi tak, ze to aj tak v skutocnosti nie je naklad, mal to byt fiktivny naklad, ale Martina to (spravne) vyhodila, lebo by jej to DU aj tak neuznal.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Súhlasím Misomiso, ale pumpa, by mohla niečo urobiť, aby to bol dańový náklad, môže vystaviť nejaký iný náhradný doklad, aby splňal podmienky daňového dokladu, nech vystavia FA ....., alebo niečo také.
A keby išlo o bločky, kt. by boli v sume nejakých 30 tis. Sk??? napr.
Pohrozila by som im, že švindlujú..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

A čo keď švindloval samotný klient ? /má známeho na pumpe, ktorý mu takéto bloky vystavuje a skúša účtovníčku ?/ Ešte ste sa s tým v praxi nestretli? Ja už áno.

Trochu odbočím od témy : Nič Vám nehovoria inzeráty v novinách typu : Predám bločky na stavebné sporenie ?

Veronika
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

betka Pozri príspevok
Súhlasím Misomiso, ale pumpa, by mohla niečo urobiť, aby to bol dańový náklad, môže vystaviť nejaký iný náhradný doklad, aby splňal podmienky daňového dokladu, nech vystavia FA ....., alebo niečo také.
A keby išlo o bločky, kt. by boli v sume nejakých 30 tis. Sk??? napr.
Pohrozila by som im, že švindlujú..
Ved prave - pumpa s tym nemoze nic urobit, ked sa tam (pravdepodobne) vobec netankovalo.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ja mám otázočku, ktorá sa síce týka bločkov, ale je toršku mimo tému. Zamestnanec tankoval do služobného auta a za naftu zaplatil svojou platobnou kartou. Priniesol si blok na preplatenie a bolo tam napísané spôsob úhrady: PK. Účtovníčka mu to odmietla preplatiť. Je to správne? Môže si dať firma do nákladov bločky, ktoré sú platené súkromnou platobnou kartou, alebo nie ?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

M&G Pozri príspevok
Ja mám otázočku, ktorá sa síce týka bločkov, ale je toršku mimo tému. Zamestnanec tankoval do služobného auta a za naftu zaplatil svojou platobnou kartou. Priniesol si blok na preplatenie a bolo tam napísané spôsob úhrady: PK. Účtovníčka mu to odmietla preplatiť. Je to správne? Môže si dať firma do nákladov bločky, ktoré sú platené súkromnou platobnou kartou, alebo nie ?
Podľa mňa, tento bloček do nákladov môže ísť, výdavkový doklad by mal podpísať zamestananec, aby potvrdil prevzatie peňazí.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

M&G Pozri príspevok
Ja mám otázočku, ktorá sa síce týka bločkov, ale je toršku mimo tému. Zamestnanec tankoval do služobného auta a za naftu zaplatil svojou platobnou kartou. Priniesol si blok na preplatenie a bolo tam napísané spôsob úhrady: PK. Účtovníčka mu to odmietla preplatiť. Je to správne? Môže si dať firma do nákladov bločky, ktoré sú platené súkromnou platobnou kartou, alebo nie ?
Podstatné je, či ten náklad je firemný, ak áno, na spôsobe jeho zaplatenia zamestnancom nezáleží. Odpoveď je teda, jednoznačne nie je dôvod na nepreplatenie tohoto nákladu.( ak by platil keš je to rovnaké, tiež by sa mu náklad preplatil)
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

misomiso Pozri príspevok
Ved prave - pumpa s tym nemoze nic urobit, ked sa tam (pravdepodobne) vobec netankovalo.
A keď ano?
Bežná situácia.
Predomnou natankoval človek benzín za 2000 Sk.
Idem si natankovať teraz ja, a tiež to bude za 2000 Sk. Tak mi predávajúci urobí kopiu dokladu, čo má v ERP na povodného zákazníka. Neblokne to do pokladne, ale jednoducho vytvorí kopiu predošleho tankovaneho pred hodinou. Tak to robia. Hodí tam pečiatku, kde je kopia, aby nebolo čitateľné, že ide o kopiu.
Pumpa neodvedie DPH, nemá tržbu. Jednoducho má čier.......

Už v predchádzajúcom príspevku som sa o tom vyjadrila, ale radšej som to zmazala, aby som niekoho nevyprovokovala k tommuto činu, možno si to človek sám vysvetlí, a porozumie, čo robia pumpy, a prečo robia konkrétne tieto prípady.

Keby sa hneď zavolalo a povedali, že mi dali omylom kopiu, nemôžem si doklad zaúčtovať, ani odpočítať DPH, že to nie je doklad, tak by sa Ti hneď ospravedlnili, ža vznikol nejaký omyl. Pumpári vedia, o čo ide.

A ešte k tomu podnikateľovi, načo už by jemu boli kopie dokladov, keď si nemože z nich uplatniť ani DPH, a nie je to ani pre neho dańovým výdavkom. Načo by už len podnikateľ podvádzal s kopiami. Akurát len z daňovými dokladmi, ale tu by mu nesedeli km,...... no to už radšej nebudem rozoberať...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať