Zavrieť

Porady

Trojstranný obchod

Čaute poraďáci,

prosím Vás o radu: mám trojstranný obchod, pri ktorom je moja firma prvým odberateľom, t.j. dodávateľ z Francúzska prepraví tovar druhému odberateľovi do ČR. Všetci sme registrovaní DPH vo svojej krajine. Ja faktúru z Francúzska nebudem samozdaňovať a vystavenú faktúru do ČR uvediem v súhrnnom výkaze. Pýtam sa, či mám tento tovar na základe prijatej faktúry dať na svoj sklad a potom vystavenou faktúrou vyskladniť, keď som ho fyzicky nedostala.

Ďakujem za odpovede

Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    zuzkadzugi Pozri príspevok
    Čaute poraďáci,

    prosím Vás o radu: mám trojstranný obchod, pri ktorom je moja firma prvým odberateľom, t.j. dodávateľ z Francúzska prepraví tovar druhému odberateľovi do ČR. Všetci sme registrovaní DPH vo svojej krajine. Ja faktúru z Francúzska nebudem samozdaňovať a vystavenú faktúru do ČR uvediem v súhrnnom výkaze. Pýtam sa, či mám tento tovar na základe prijatej faktúry dať na svoj sklad a potom vystavenou faktúrou vyskladniť, keď som ho fyzicky nedostala.

    Ďakujem za odpovede

    Zuzana
    Tu sa vlastne správaš ako komisionár - nakúpiš a ďalej predáš, pretože ty dostaneš faktúru z Francúzska ako nákup tovaru, a na druhej strane vystavíš faktúru do ČR ako predaj tovaru - je to len pre účely DPH a zjednodušenie priameho posunutia tovaru od dodávateľa k druhému odberateľovi, čo sa posudzuje ako trojstranný obchod. Ale pre účely účtovníctva sa správaš ako by si ho sama nakúpila a sama predala. Takže malo by to ísť aj cez sklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.