Zavrieť

Porady

Kalkulacia ceny zasob

Pekny den,

chcem sa opytat, ked sa kalkuluje cena zasob, v ktorej tieto zasoby prijimame na sklad je mozne kalkulovane naklady ponizit o vynosy, ktore vieme, ze dosiahneme predajom istej nepotrebnej casti kazdej polozky tychto zasob?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    revik Pozri príspevok
    Pekny den,

    chcem sa opytat, ked sa kalkuluje cena zasob, v ktorej tieto zasoby prijimame na sklad je mozne kalkulovane naklady ponizit o vynosy, ktore vieme, ze dosiahneme predajom istej nepotrebnej casti kazdej polozky tychto zasob?

    Dakujem.
    Túto otázku si myslel úúúúúplne vážne?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    revik Pozri príspevok
    Pekny den,

    chcem sa opytat, ked sa kalkuluje cena zasob, v ktorej tieto zasoby prijimame na sklad je mozne kalkulovane naklady ponizit o vynosy, ktore vieme, ze dosiahneme predajom istej nepotrebnej casti kazdej polozky tychto zasob?

    Dakujem.
    Revik,
    dúfam, že si nerobíš sám účtovníctvo? Určite nie, cenu v ktorej prijímaš tovar, alebo materiál na sklad musí zodpovedať nákladom v JÚ výdajom, ktoré ti vznikli pri ich nadobúdaní, to čo predávaš účtuješ do výnosov, v JÚ do príjmov pri výdaji zásob zo skladu, napr.priamym predajom cez ERP, alebo faktúrou.
    Kombinácia, ktorú uvádzaš nie je v žiadnom prípade možná.

    revik je offline (nepripojený) revik

    revik
    dakujem za odpovede. uctovnictvo nerobim, ani sam, ani s niekym. potreboval som si to overit, lebo uz som si nebol nicim isty...

    moja praca je si overit a verifikovat vsetko, co mi polozia na stol, tak nic nenechavam na nahodu.

    Teraz vsak musim ist sprdnut nasu uctovnicku, ze od vyrobarov prijala takuto kalkulaciu...

    Este raz vam dakujem, aj taketo otazky niekto niekomu musi zodpovedat... ved sme na porade...

    Kalkulacia ceny zasob

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.