Zavrieť

Porady

živnostníci - stravne listky

Ahojte,

vo firme mame par ludi, ktori pracuju na živnost, chcu sa tiez stravovat v jedalni, s tým, že si zaplatia lístok celý (nemajú narok na 55% od zamestnavatela). Mne ide teraz o to, ze ja kupim listky za:

Cena listka 58.80 bez DPH
a ja im ich predam tiez za 58.80/1kus.

ako tieto jednotlive uct. pripady zauctovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    brikina Pozri príspevok
    Ahojte,

    vo firme mame par ludi, ktori pracuju na živnost, chcu sa tiez stravovat v jedalni, s tým, že si zaplatia lístok celý (nemajú narok na 55% od zamestnavatela). Mne ide teraz o to, ze ja kupim listky za:

    Cena listka 58.80 bez DPH
    a ja im ich predam tiez za 58.80/1kus.

    ako tieto jednotlive uct. pripady zauctovat?
    Nákup str.listka:
    213,343/321

    Predaj

    648,343/321

    Sarah je offline (nepripojený) Sarah

    Sarah
    Ešte pridám, keď sú živnostníkmi, sú samostatná podnikateľská jednotka, a vy im nemáte prečo zaobstarávať stravu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    A je vôbec prípustný takýto "obchod" , ak predávajúci v tomto prípade nie je stravovacou jednotkou?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Paula Pozri príspevok
    A je vôbec prípustný takýto "obchod" , ak predávajúci v tomto prípade nie je stravovacou jednotkou?
    Súhlasím s otázkou. NA pôvodnú otázku myslím si, že sa dá použiť moja odpoveď.

    A čo keď napr. reštaurácie platia za dodaný tovar so stravovacou jednotkou, ktoré dostali od klientov (väčšinou je to aj na bločku z ERP uvedené, že koľko sa platilo v SKK a koľko so strav.pokážkami).

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    smith Pozri príspevok
    Súhlasím s otázkou. NA pôvodnú otázku myslím si, že sa dá použiť moja odpoveď.

    A čo keď napr. reštaurácie platia za dodaný tovar so stravovacou jednotkou, ktoré dostali od klientov (väčšinou je to aj na bločku z ERP uvedené, že koľko sa platilo v SKK a koľko so strav.pokážkami).

    O tomto sa viedla debata pred časom....k tomu sa nevyjadrím. Mne sa jednoznačne nepozdáva súčasne nastolená otázka. Je v poriadku, ak zamestnávateľ zabezpečí stravovanie pre zamestnanca a v zmysle zákona zamestnancovi lístok na obed predáva. Živnostník, pre neho vykonávajúci "zákazku" si má zabezpečiť obed sám a uplatniť si výdavok vo svojom účtovníctve - takisto v zmysle zákona Môj názor.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    Paula Pozri príspevok
    O tomto sa viedla debata pred časom....k tomu sa nevyjadrím. Mne sa jednoznačne nepozdáva súčasne nastolená otázka. Je v poriadku, ak zamestnávateľ zabezpečí stravovanie pre zamestnanca a v zmysle zákona zamestnancovi lístok na obed predáva. Živnostník, pre neho vykonávajúci "zákazku" si má zabezpečiť obed sám a uplatniť si výdavok vo svojom účtovníctve - takisto v zmysle zákona Môj názor.
    suhlasim, skusim im to este nejako vyhovorit

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    Este jednu otazku.
    Ak teda listok stoji 70,-sk s DPH a zivnostnik si ho kupi na zaklade faktury, je to predpokladam danovy vydavok a v plnej hodnote si ho moze odpisat...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak je platcom dph tak bez dane je 70.- výdavok, ak nie je platcom ,tak celá hodnota je výdavkom OZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.