Zavrieť

Porady

Vyčíslenie DPH - služba z ČR do SR

Dobrý deň

zaujímalo by ma, keďže som teraz prvýkrát obdržala fa z ČR o dodávke služby a nebolo na nej vyčíslené DPH, ako to mám urobiť s vyčíslením DPH u nás a vykázať ju v DP? Český dodávateľ totižto na fa uviedol, že sme povinní si DPH odviezť u nás...? Ďakujem
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zdenuša Pozri príspevok
Dobrý deň

zaujímalo by ma, keďže som teraz prvýkrát obdržala fa z ČR o dodávke služby a nebolo na nej vyčíslené DPH, ako to mám urobiť s vyčíslením DPH u nás a vykázať ju v DP? Český dodávateľ totižto na fa uviedol, že sme povinní si DPH odviezť u nás...? Ďakujem

Službu treba samozdaniť a uviesť v riadkoch 9,10 a odpočítať v riadku 15 DPH priznania.
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

to znamená, že na tú vyfaktúrovanú čiastku napočítam DPH?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zdenuša Pozri príspevok
to znamená, že na tú vyfaktúrovanú čiastku napočítam DPH?
Áno, treba si zobrať dátum vystavenia faktúry a zistiť kurz NBS z toho dňa, vypočítať základ a k tomu príslušnú DPH. V tej istej výške sa DPH aj odpočíta.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zdenuša Pozri príspevok
to znamená, že na tú vyfaktúrovanú čiastku napočítam DPH?
Presne tak. Konečný efekt je 0,- Sk daňová povinnosť nakoľko sa uvádza aj na vstupe aj na výstupe, v riadkoch ako je to písané v prvom príspevku.
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

veľmi pekne ďakujem...dokonca mám tú fa v Sk, takže kurzom nemusím nič prerátavať :-)

krásny deň
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

juj, ešte čosi ma napadlo...keď zaúčtujem tú fa tak aj s tou DPH-čkou čo som si vyčíslila a potom ju ako ponížim? pracujem v jednoduchom účtovníctve...
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

skúste sa mi na to mrknúť....prosím
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zdenuša Pozri príspevok
juj, ešte čosi ma napadlo...keď zaúčtujem tú fa tak aj s tou DPH-čkou čo som si vyčíslila a potom ju ako ponížim? pracujem v jednoduchom účtovníctve...
V JÚ faktúru budeš iba evidovať v knihe záväzkov, resp. došlých faktúr. Do peňažného denníka bude účtovaná iba úhrada. Do knihy záväzkov zaeviduješ fa bez dph ( v skutočnej výške).
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Zdenuša Pozri príspevok
juj, ešte čosi ma napadlo...keď zaúčtujem tú fa tak aj s tou DPH-čkou čo som si vyčíslila a potom ju ako ponížim? pracujem v jednoduchom účtovníctve...
Ako ponížiť? Zaúčtuješ ju na vstupe aj na výstupe. Konečný efekt 0.
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

Vďaka, vďaka, vďaka...asi by som si ešte dlho nad tým lámala hlavu, lebo s DPH som neprichádzala do styku a teraz je aj toto na mne, tak sa musím učiť sama...ešte že ste tú takí veci znalí
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Zdenuša Pozri príspevok
Dobrý deň

zaujímalo by ma, keďže som teraz prvýkrát obdržala fa z ČR o dodávke služby a nebolo na nej vyčíslené DPH, ako to mám urobiť s vyčíslením DPH u nás a vykázať ju v DP? Český dodávateľ totižto na fa uviedol, že sme povinní si DPH odviezť u nás...? Ďakujem
Nikde nepíšete o aký druh služby sa jedná. Kým čokoľvek s fa spravíte, mali by ste skontrolovať správnosť fa, t. z. okrem iného aj preveriť, či bola fa vystavená správne. Už som mal zopár fa z čiech, príp. iných štátov EU, na ktorých bolo neoprávnene faktúrované bez DPH.
Pri službách treba v prvom rade určiť miesto dodania služby, ktoré nám určí, či je faktúrovaná služba predmetom dane na Slovensku.
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

emgeton, ihneď po obdržaní fa som kontaktovala českú fy, že nám nevyčíslili DPH a oni sa odvolali na to, že sme to povinní urobiť my v SR, dokonca to uviedli aj vo fa. Jedná sa o zasielanie ponúk prostredníctvom ich servera na náš e-mail. Ak sa nám táto služba osvedčí, radi by sme s nimi spolupracovali, tak by som to mala rada na poriadku už teraz a nie potom sa krútiť, kde som spravila chybu...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

A vy nie ste plátca DPH?
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

som platca DPH...preto som sa dožadovala vysvetlenia z českej fy z akého dôvodu mi DPH nevyčíslili, keď sú aj oni platcovia...
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

ZEvina...vôbec netuším, ako mám tú DPH zaúčtovať na vstupe aj na výstupe, aby som mala v účtovníctve nulu? môžeš mi to bližšie popísať?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zdenuša Pozri príspevok
ZEvina...vôbec netuším, ako mám tú DPH zaúčtovať na vstupe aj na výstupe, aby som mala v účtovníctve nulu? môžeš mi to bližšie popísať?
V akom programe pracuješ?
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

MRP...ale to je hádam jedno, nie? lebo vyčísliť DPH pri evidovaní fa je v pohode...ale neviem, ako mám potom tú DPH znegovať na nulu???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zdenuša Pozri príspevok
MRP...ale to je hádam jedno, nie? lebo vyčísliť DPH pri evidovaní fa je v pohode...ale neviem, ako mám potom tú DPH znegovať na nulu???
WIN alebo DOS? Vo WIN verzii postupuješ nasledovne:
Do knihy došlých faktúr pri zadaní faktúry dáš typ dph 49. A program ti urobí všetko. V evidencii daňových dokladov budeš mať aj na výstupe aj na vstupe tú dph.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zdenuša Pozri príspevok
ZEvina...vôbec netuším, ako mám tú DPH zaúčtovať na vstupe aj na výstupe, aby som mala v účtovníctve nulu? môžeš mi to bližšie popísať?
V účtovníctve budeš mať nulu, len v evidencii daňových dokladov sa ti to objaví.
0 0
Zdenuša Zdenuša

Zdenuša je offline (nepripojený) Zdenuša

DOS...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať