Zavrieť

Porady

Použitie 2% zaplatenej dane

V roku 2006 som získala prostredníctvom 2% z daní peniaze na terapiu pre moju dcéru. Peniaze išli na isté občianske združenie, ktoré mi teraz v júni umožní ich čerpať. Potrebovala by som poradiť, akým spôsobom čerpanie uskutočniť.
Potrebné údaje:
- OZ má v stanovách ošetrené použitie na rôzne terapie na pomoc osobám s autizmom, takže je možné použiť ich na našu terapiu.
- Terapia - vyšetrenia aj preparáty - prebieha v Česku.
- Úhrada za terapiu je vždy na faktúru a zvykneme ju uhrádzať priamo na mieste v hotovosti v českých korunách o čom dostaneme aj potvrdenie (PPD). Moje otázky sú:
1. Treba mať nejakú zmluvu (alebo iný dokument) s OZ o čerpaní prostriedkov?
2. Faktúra vystavená klinikou má byť na meno našej dcéry, na moje meno alebo na OZ? (súvisí s bodom 1.)
3. Je možné peniaze vybrať z účtu OZ prevodom na náš osobný účet, v zmenárni zameniť na CZK a uhradiť znova v hotovosti priamo na mieste?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bill23 je offline (nepripojený) bill23

    bill23
    Dôležité je mať zmluvu s občianskym združením. V tej zmluve je možné upraviť podmienky čerpania, resp. určiť pravidlá a to aj tie, na ktoré sa v ďalších bodoch pýtaš. Je to vec dohody.
    Naposledy upravil bill23 : 29.05.07 at 12:19

    Použitie 2% zaplatenej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.