Zavrieť

Porady

Poistná udalosť a DPH

Mam fakturu za opravu auta, ktoré bolo poškodené dopravnou nehodou. Je to poistná udalosť. Môžem si z faktury uplatniť DPH??? Myslim ze nie, ale nie som si ista.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    48912 Pozri príspevok
    Mam fakturu za opravu auta, ktoré bolo poškodené dopravnou nehodou. Je to poistná udalosť. Môžem si z faktury uplatniť DPH??? Myslim ze nie, ale nie som si ista.
    Nie je to slogan? "Nie si istý? Poisti!"
    Dobre, že sa istíte. Právo na odpočítanie dane máte.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    § 49
    Odpočítanie dane platiteľom
    (1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

    (2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň

    a) voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané,
    ...


    Nie je mi dosť jasné, čo Ťa spochybnilo ? Oprava havarovaného auta je poskytnutá služba ... keď dostaneš lajstro z poisťovne, zistíš, že túto DPH Ti poisťovňa nepreplatí ...

    Poistná udalosť a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.