Zavrieť

Porady

Platba za poskytnutú službu - čo najjednoduchšie

Ahojte, obraciam sa na Vás o radu s nasledovnou situáciou:
známy je "kombináciou" zamestnanca so SZČO. Vytvoril som mu www stránky a on mi chce zaplatiť (napr. 1 až 2x ročne), no chce minimalizovať behanie po úradoch. Preto mi poraďte, prosím Vás, ako čo najjednoduchšie (ako pre neho, tak aj pre mňa) toto vyriešiť. Privítam každú radu.

Ďakujem a želám Vám sqelý deň .

gubee
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    gubee Pozri príspevok
    Ahojte, obraciam sa na Vás o radu s nasledovnou situáciou:
    známy je "kombináciou" zamestnanca so SZČO. Vytvoril som mu www stránky a on mi chce zaplatiť (napr. 1 až 2x ročne), no chce minimalizovať behanie po úradoch. Preto mi poraďte, prosím Vás, ako čo najjednoduchšie (ako pre neho, tak aj pre mňa) toto vyriešiť. Privítam každú radu.

    Ďakujem a želám Vám sqelý deň .

    gubee
    Nedá sa jednoznačne odpovedať. Nakoľko nevieme v akom vzťahu si s objednávateľom, či máš živnosť, alebo ste uzavreli dohodu o vykonaní práce, zmluvu o dielo?????

    gubee je offline (nepripojený) gubee

    gubee
    OK. S objednávateľom mám skutočný priateľský vzťah :-) .
    Ale vážne, len ma oslovil, či by som mu "nespravil" www stránky. keďže sa s ním veľmi dobre poznám, vyšiel som mu v ústrety. Nie som živnostník ale zamestnanec, nebola vyhotovená medzi nami žiadna dohoda o vykonaní práce, zmluva o dielo. Obidvaja hľadáme čo najjednoduchšie riešenie výplaty nejakej finančnej hotovosti. V prípade potreby sa spomínané formy dohody môžu vyhotoviť...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    gubee Pozri príspevok
    OK. S objednávateľom mám skutočný priateľský vzťah :-) .
    Ale vážne, len ma oslovil, či by som mu "nespravil" www stránky. keďže sa s ním veľmi dobre poznám, vyšiel som mu v ústrety. Nie som živnostník ale zamestnanec, nebola vyhotovená medzi nami žiadna dohoda o vykonaní práce, zmluva o dielo. Obidvaja hľadáme čo najjednoduchšie riešenie výplaty nejakej finančnej hotovosti. V prípade potreby sa spomínané formy dohody môžu vyhotoviť...
    V tom prípade odporúčam zmluvu o dielo. Objednávateľ (tvoj kamarát) nemusí ťa nikam prihlasovať do SP... A pre teba to bude príjem, ktorý na konci v rámci daňového priznania zdaníš.

    gubee je offline (nepripojený) gubee

    gubee
    Díkes. Ešte pozisťujem info ohľadne tej zmluvy o dielo, ale asi sa vyberiem touto cestou.
    Ďakujem ešte raz.

    Platba za poskytnutú službu - čo najjednoduchšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.