Zavrieť

Porady

nákup kávovaru

Kto mi prosím poradí, či je nákup kávovaru do spol. s r.o. daňovým výdavkom, alebo ide o výdavok na reprezentáciu. Kávovar slúži na varenie kávy pre zamestnancov s.r.o. ako aj na účely pohostenia obchodných partnerov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Marta 1940 Pozri príspevok
    Kto mi prosím poradí, či je nákup kávovaru do spol. s r.o. daňovým výdavkom, alebo ide o výdavok na reprezentáciu. Kávovar slúži na varenie kávy pre zamestnancov s.r.o. ako aj na účely pohostenia obchodných partnerov.
    Nákup kávovaru môže byť daňovým výdavkom. Záleží na zdôvodnení jeho využitia, v prípade daňovej kontroly. Tak ako píšeš, využíva sa pre zamestnancov i pre obchodných partnerov... Možno by bolo dobré vedieť ešte druh Vašej podnikateľskej činnosti, aby bolo jasné, že je využívaný za účelom dosiahnutia zisku, prípadne zlepšenia pracovných podmienok zamestnancov...

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Anja111 Pozri príspevok
    Nákup kávovaru môže byť daňovým výdavkom. Záleží na zdôvodnení jeho využitia, v prípade daňovej kontroly. Tak ako píšeš, využíva sa pre zamestnancov i pre obchodných partnerov... Možno by bolo dobré vedieť ešte druh Vašej podnikateľskej činnosti, aby bolo jasné, že je využívaný za účelom dosiahnutia zisku, prípadne zlepšenia pracovných podmienok zamestnancov...
    Ja so všetkým súhlasím. Ale bez ohľadu na druh podnikateľskej činnosti je to daňový výdavok. A je využívaný za účelom zisku, lebo si už asi ani nevieme predstaviť tých nespočetných hodín v kancelárii absolvovať bez kávy.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Danila Pozri príspevok
    Ja so všetkým súhlasím. Ale bez ohľadu na druh podnikateľskej činnosti je to daňový výdavok. A je využívaný za účelom zisku, lebo si už asi ani nevieme predstaviť tých nespočetných hodín v kancelárii absolvovať bez kávy.
    Myslím si, že Tvoje zdôvodnenie nemá chybu...

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Anja111 Pozri príspevok
    Myslím si, že Tvoje zdôvodnenie nemá chybu...
    Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Súhlasím, ale, čo s tými nešťastníkmi, ak si kúpia kávovovar iba tak, hoci kávu nepijú? Im štát nebude garantovať daňovo uznaný náklad?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Budú spokojní, aspoň sa naň môžu pozrieť a upokojiť svoju dušu, že majú kávovar a bude to ich daňový výdavok
    A budú sa tešiť, že svojm klientom uvaria kávičku, ak kávičku budú mať...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Tweety, vždy sa nájde zdôvodnenie na túto vec, ak aj nepijete kávu.
    Nevedela by som nájsť zdovodnenie, možno, keby som bola opravár chladničiek, ....
    Možno by som ho nosila so sebou na opravy, aby som klientovi uvarila kávu, použitím jeho elektriky, aby bol môj klient aj v budúcnosti ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Betka, to som napísala len tak čisto teoreticky, mňa sa to netýka, ja chválabohu viem, čo je to pôžitok z dobrej kávy. Bez nej ani ráno nevyložím nohu z domu.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    no vidíte, ja som mala klienta, ktorý kávu pražil - t.j. bol jej výrobcom na Slovensku. Ke´d som firmu cca pred 4 rokmi preberala, len som oči pučila, keď mi ukázali výsledky z daňových kontrol. V protokole mali výhrady k nákupu kávovaru a následne im ho vyhodili z nákladov! Absolútne som nechápala, prečo tam ekonóm pred tým nevysvetlil a nedal dostatočný dôvod k odôvodnenému nákupu kávovaru. Ja by som len tak zfleku vedela 10 dobrých dôvodov, prečo ho tam mať môžu a majú...
    Na ďalší rok už sme nákup kávovarov úspešne obhájili...

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    anka1 Pozri príspevok
    Kávovar patrí to 1. odpisovej skupiny? Ďakujem

    Už som to našla, 2. odpisová skupina

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tánička Pozri príspevok
    Ak kúpime kávovar do firmy, môžme si uplatniť DPH?
    Ďakujem
    ÁNo,( ak ste platiteľom dph a máte doklad od platiteľa).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.