Zavrieť

Porady

Platca DPH v priebehu mesiaca

Od 21.05.07 sme stali mesačnými platcami DPH. Môžeme si odpočítať DPH z faktúr za energie a služby, ktoré sú vyfakturované za obdobie od 01.05.-31.05. ak je na faktúrach uvedený dátum vzniku daň.povinnosti 31.05.2007 v plnej výške?
Za každú radu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, uplatníte si odpočet v plnej výške Doplním, za predpokladu, že na faktúre je uvedené aj vaše registr. č.dph.
    Naposledy upravil Tweety : 12.06.07 at 07:47

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    Bola som v tej istej situácii a ja som si uplatnila DPH iba z dokladov po dni registrácie DPH. Pokiaľ išlo o mesačné vyúčtovanie služieb, tak som to rospočítavala spôsobom ako keď rátaš NBO. Takto som bola poučená z príslušného DÚ. Túto situáciu som už raz rozoberala na porade a mali podobné skúsenosti ako ja. Na DU mi odporučili sa zaregistrovať od 1.dňa nasledujúceho mesiaca aby som si nekomplikovala život, čo som už v ďalšej spoločnosti urobila.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ale podľa mňa je to hlúposť pretože zákon o dph predsa nepozná časové rozlišovanie..odo dňa kedy ste platiteľom dph máte právo na uplatnenie dph na vstupe a takisto musíte odviesť dph z tovarov a služieb na výstupe...pochybujem že keby zákazka trvala od 1.5.-do 31.5. a vy vystavujete fa na výstupe že to tam budete členiť...

    linas je offline (nepripojený) linas

    linas
    Ale ako si mám rozpočítať faktúru za telefóny, keď nemáme výpis hovorov a taktiež energie - to by nám museli dodávatelia za daný mesiac urobiť dve faktúry .

    Platca DPH v priebehu mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.