Zavrieť

Porady

Personálny leasing a DzP

Prosím Vás o pomoc čo s DzP pri prenájme zamestnancov z tretieho štátom (mimo EU)= oni prenajali nám zamestanncov na určitú dobu na vyhotovenie určitého diela??
Z pohľadu nášho zákona to riešim § 43 ods. 2 (čiže zrážkovou daňou) keďže podľa mňa je to príjem podľa § 16 ods. 1 písm. c) SPRÁVNE???
A čo posúdenie podľa zmluvy o zamedzení dvoj. zdanenia? Kam spadá tento príjem? Článok 7 Zisky podnikov?

Prosííííím pomooooc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zvieratko je offline (nepripojený) zvieratko

    zvieratko
    prosim nikto mi nepomozete?
    aspon mi prosim pomozte ci ten prijem za prenajom zamestnancov chapem spravne z hladiska nasho zakona o dani z prijmov, je to § 16 ods. 1 c) ??

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ak sa jedna o vyplatu miezd tymto zamestnancom, tak podla mna clanok 15-zavisle povolania, a §16,1,b.... o aky stat sa jedna ?

    ak vam vsak fakturuju za prenajom zamestnancov, mohlo by to byt §16,1,c... a tym padom zrazka podla §43... ale trochu ma naklana k §44...teda k zabezpeceniu dane...
    Naposledy upravil martinez : 13.06.07 at 11:28

    Personálny leasing a DzP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.