Zavrieť

Porady

refakturacia sluzby do EU

priatelia. patram na porade a nenachadzam...
dostala som zo slovenskeho hotela regist. v SR fakturu. Sluzby na nej uvedene potrebujem prefakturovat firme do EU. Kedze sa ziadny paragraf DPHcky neodvolava na tieto sluzby (ubytovacie, stravovacie), neviem, ci to mam refakturovat s alebo bez DPH.
Sme platitelia DPH.

dakujeeeeem. poradte, pliiiiz.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Pri refakturácii by ste mali postupovať akoby ste službu ubytovania sami dodali §9/4. Takže prijali ste službu s DPH, tú si odpočítajte, potom vystavte doklad nemcovi aj so slovenskou DPH §15/1, daň odveďte. Vlastne taký istý ako by ho on dostal z hotela na seba.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    bebatka Pozri príspevok
    priatelia. patram na porade a nenachadzam...
    dostala som zo slovenskeho hotela regist. v SR fakturu. Sluzby na nej uvedene potrebujem prefakturovat firme do EU. Kedze sa ziadny paragraf DPHcky neodvolava na tieto sluzby (ubytovacie, stravovacie), neviem, ci to mam refakturovat s alebo bez DPH.
    Sme platitelia DPH.

    dakujeeeeem. poradte, pliiiiz.
    ALBO Pozri príspevok
    Pri refakturácii by ste mali postupovať akoby ste službu ubytovania sami dodali §9/4. Takže prijali ste službu s DPH, tú si odpočítajte, potom vystavte doklad nemcovi aj so slovenskou DPH §15/1, daň odveďte. Vlastne taký istý ako by ho on dostal z hotela na seba.
    Ak môžem, tak doplním:

    ubytovacie služby = služby vzťahujúce sa na nehnuteľnosť - ak bolo ubytovanie poskytnuté na Slovensku, miesto dodania je SR a teda fakturujete s DPH. §15/2

    stravovacie služby - nie sú uvedené v žiadnych výnimkách, takže platí základné pravidlo, t.j. miesto dodanie je miesto, kde má dodávateľ služby sídlo, vo vašom prípade SR, teda faktúrujete s DPH. § 15/1

    bebatka je offline (nepripojený) bebatka

    bebatka
    ALBO Pozri príspevok
    Pri refakturácii by ste mali postupovať akoby ste službu ubytovania sami dodali §9/4. Takže prijali ste službu s DPH, tú si odpočítajte, potom vystavte doklad nemcovi aj so slovenskou DPH §15/1, daň odveďte. Vlastne taký istý ako by ho on dostal z hotela na seba.
    ja som myslela, ze to beriem ako reprezentacne naklady, resp. N na obcerstvenie a teda si DPH v SR z prijatej faktury odpocitat nemozem. Preto som pri prefakturacii chcela zadat ako zaklad dane celu sumu s DPH. Uvazujem teda nespravne?
    Vo vseobecnosti, pokial ide o sluzby, ktore nie su uvedene v zakone sa tieto fakturuju aj do zahranicia s DPH?

    Dakujem.

    Mipolka je offline (nepripojený) Mipolka

    Mipolka
    Ked refakturujete, mozete si DPH odpocitat i ked ide o plnenie ktore nebolo poskytnute pre Vas.
    Presne tak ako napisal "emgeton", zakladne pravidlo je, ze mietom dodania sluzby je miesto, kde ma dodavatel sluzby svoje sidlo. Su vsak aj vynimky, a tie su osetrene v §15 a §16, treba studovat
    človiečik Vladimír Ozimý
    Vy si uplatnite normálne dph na vstupe a takisto odvediete dph na výstupe...zase nebuďte voči štátu sponzor

    refakturacia sluzby do EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.