Zavrieť

Porady

vedenie skladu alkohol

Je povinnosťou viesť sklad alkoholu v 100% liehu alebo je na mne ako to budem viesť a na lieh to prepočítam až keď dávam hlásenie o liehu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    (12) Držiteľ povolenia na predaj je povinný za každú prevádzkareň viesť evidenciu podľa účtovných dokladov, v ktorej uvedie obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia v litroch, objemovú koncentráciu liehu a takúto evidenciu vediem v mesiaci

    a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho číslo povolenia na predaj alebo registračné číslo, v členení na príjem z maloobchodu alebo veľkoobchodu,
    b) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., a to v členení podľa identifikačných údajov a čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a počet spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. vydaných ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,
    c) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca; ak zistí rozdiel medzi počtom prijatých spotrebiteľských balení a počtom vydaných spotrebiteľských balení, uvedie dôvod tohto rozdielu.

    Bod a) až c) urobím zo stavu skladu pre účely Hlásenia

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ja robím v MRP - sklad. Príjemky, výdajky a potom si na záver mesiaca vytlačím zostavy "Obraty za mesiac po skupinách" . Skupiny mám rozdelené na napr.
    40 % v 0,7 litr.

    No a potom to nahádžem do tej exc.tabuľky od "lenkak" , kde to je už na 100 % alkohol. a z toho vypíšem "Hlásenie"

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Dakujem za pomoc. Ja síce nerobím reštauráciu ale kamarátka ktorá potrebuje pomôcť.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    a máš tú tabuľku od "lenkak" veľmi uľahčí prácu
    P.S. Dobre si prečítaj "pokec" červeným písmom úplne dole na 1. strane

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Muška ty mi robíš reklamu ja čumím
    ale stále môžete dávať návrh na nejaké zlepšenia.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    lenkak Pozri príspevok
    Muška ty mi robíš reklamu ja čumím
    ale stále môžete dávať návrh na nejaké zlepšenia.
    Lienočka , akurát fčuleky robím tie nešťastné hlásenia, takže máš zaručené, že každý mesiac na Teba s láskou myslím

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Bolo by vhodné zabezpečiť vzorce voči prepisovaniu. Niekto menej skúsený by totiž mohol prepísať nedopatrením vzorec a hneď je a potom nakoniec

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Muška cmuuuuk, som rada, že tabuľka Ti uľahčuje prácu, ja ju vôbec nepoužívam, ale čo nespravím pre priateľov....

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ekopo Pozri príspevok
    Bolo by vhodné zabezpečiť vzorce voči prepisovaniu. Niekto menej skúsený by totiž mohol prepísať nedopatrením vzorec a hneď je a potom nakoniec
    dobrá pripomienka, tab. je síce tu už viackrát pripájaná, ale keď bude voľnejšia chvíľa môže byť.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ekopo Pozri príspevok
    Bolo by vhodné zabezpečiť vzorce voči prepisovaniu. Niekto menej skúsený by totiž mohol prepísať nedopatrením vzorec a hneď je a potom nakoniec
    Nakoľko sa aj mne šikovnej presne toto podarilo Tak mám uložené tabuľky 2x - a v prípade "úrazu" mám tú prvú v zálohe

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ale na druhej strane som sa naučila prepísať riadok s alkoholom aký potrebujem /a to tak, že odkukávam z predchádzajúcich riadkov/ , aby som nemusela sústavne otravovať Lenku.
    Lebo som sa ju dosť naotravovala

    Ale pridať nový riadok by som už ozaj nezvládla

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Takže som si to zhrnula:
    Lenka - Hlásenia
    Ekopo - výpočet SP
    Marína - lízing
    Apo - Preddavky na daň

    Čo by som ja bez Vás robila ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.