Zavrieť

Porady

vystavenie faktury

Chcem sa spytat...vystavujem fakturu za inzinierske a softverove prace spolu s dodavkou komponentov...

Mozem to dat do jednej polozky na fakture..teda fakturujeme vam za softverove a inzinierske prace spolu s dodavkou materialu..komponentov? a zauctovat to cele na ucet 602/sluzby...
alebo to treba rozpisat na inz. prace zvlast a material zvlast?

Ako sa to robi v pripade ze sa nakupia komponenty a pouziju sa pri pracach?...

Som si ista ze nejde o predaj tovaru...ale ze ide o material..opravte ma ak sa mylim....

A aj keby som to rozpisala tak by som dodavku komponentov uctovala asi tiez na 602/sluzby.

Mate niekto iny nazor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem je to presne to co ma zaujimalo...

    teda si myslim, nic sa nestanme ak to dam do jednej polozky a zauctujem na 602 alebo to dam do dvoch poloziek a zauctujem obidve na 602....

    danovaci mi to snad nevyhodia, kedze ide o vynosy

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Záleží ako je objednávka od odberateľa,a ako ste sa dohodli na fakturácii, či bude každá služba rozčlenená , alebo budú spolu,to si musíte určiť podľa toho.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Tweety Pozri príspevok
    Záleží ako je objednávka od odberateľa,a ako ste sa dohodli na fakturácii, či bude každá služba rozčlenená , alebo budú spolu,to si musíte určiť podľa toho.
    na objdnavke je jedna veta

    objednavame si u vas dodavku komponentov a inzinierskych prac v zmysle vasej ponuky c.52007

    a v nasej ponuke su 2 body, kde je su v prvom bode rozpisane jednotlive komponenty hardveru a v druhom bode je rozpis inzinierkych prac

    takze by som to mala rozpisat?...alebo satci k fakture prilozit ponuku a objednavku....
    Naposledy upravil bui : 15.06.07 at 05:45
    Monika Kováčová
    fakturujeme vám z na základe objednávky dodávku inžinierskych prác ... Dolož ponuku ako prílohu, príp. veď ju asi majú.
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 15.06.07 at 06:13

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    bui Pozri príspevok
    rada by som to upravila, no nemam tam ikonku uprav..neviem preco....niekedy tam byva...cize..neviem sa do toho mojho prispevku dostat...poradte
    skús sa odhlásiť z porady, a znova prihlásiť.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím Vás o radu, na aký účet vo vystavenej faktúre môžem zaučtovať napr. - Príplatok za urýchlenie dodávky????
    Ďakujem vopred

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maxinka Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu, na aký účet vo vystavenej faktúre môžem zaučtovať napr. - Príplatok za urýchlenie dodávky????
    Ďakujem vopred
    Tento základ zvyšuje OC tovaru, služby...

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Tweety Pozri príspevok
    Tento základ zvyšuje OC tovaru, služby...
    Takže to môžem dať na 601AE???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maxinka Pozri príspevok
    Takže to môžem dať na 601AE???
    Ak išlo o vlastné výrobky, tak áno. Ak tovar, tak 604AE.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.