Zavrieť

Porady

RZZP - poštou ?

Zdravím všetkých poraďákov, mám otázočku nikde v zákone o Zdr.poistení som sa nedočítala, že RZZP nemôžem zaslať poštou ako to vlastne je ?musíme tam ísť všetci svorne odstáť v radoch ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    NIe, RZZP môžete zaslať aj doporučene poštou ...

    Doporučene preto, aby si mal doklad ze si im ho poslal :-)
    Naposledy upravil Velettka : 14.06.07 at 16:30

    ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

    ajkariky
    ďakujem, myslela som doporučenou poštou,apropo zašlem im aj RZZP za rok 2005 ako opravný nakoľko som urobila chybu na ktorú som prišla až teraz čo s tým ,???

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Velettka Pozri príspevok
    NIe, RZZP môžete zaslať aj doporučene poštou ...

    Doporučene preto, aby si mal doklad ze si im ho poslal :-)
    Súhlasím, ale v konečnom dôsledku potvrdený podací lístok neznamená, že som poslal práve tlačivo RZZP, ale len že som "niečo" do ZP poslal.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Suhlasim, ale tak je to so vsetkym co posielas doporucene


    ekopo Pozri príspevok
    Súhlasím, ale v konečnom dôsledku potvrdený podací lístok neznamená, že som poslal práve tlačivo RZZP, ale len že som "niečo" do ZP poslal.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Na tieto prípady máme tlačítko nahlás pre moderátora alebo v prípade rýchleho zásahu upozornenie vo forme tabulky alebo . Akosi na to všetci zabúdame.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Po skúsenostiach s postrácanými dokladmi v SP, kde ma "zachránilo" iba razítko na kópii, žiadne RZZP určite nebudem posielať poštou. Inšpekcia práce už dokonca spochybňuje podací lístok z pošty, kolegyni tvrdili, že si ho dala dodatočne potvrdiť na pošte. Nakoniec sa všetky doklady našli v SP. Dúfam, že v podatelni bude vyčlenená jedna sila na preberanie a iná na vypisovanie.

    --------
    Veronika
    Monika Kováčová
    .. preto stále preferujem doručenky, doručenky, doručenky. A pekne im ich do SP aj odfaxujem, že áno prevzali ste... Doručenky dokonca evidujú...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Moni, ako si sa rozpísala......... Ja sa už bežne stretávam s tým, že mi v podateľni dajú len razítko a podpis žiadny, potom pozerajú na mňa ako na mimozemšťana, keď ich žiadam o podpis. Razítko s dátumom prijatia pri dnešných možnostiach techniky totiž neznamená nič. Stále

    jeani je offline (nepripojený) jeani

    jeani
    Ahojte, chcem sa pripojiť. Ja to riešim tak, že RZZP posielam do ZP v obálke s doručenkou.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Ja som poslala RZZP doporučene poštou aj s potvrdením o podaní RZZP, dnes mi prišlo podpísané a opečiatkované potvrdenie poštou doporučene naspäť.

    Assea je offline (nepripojený) Assea

    Assea
    Maruška54 Pozri príspevok
    Ja som poslala RZZP doporučene poštou aj s potvrdením o podaní RZZP, dnes mi prišlo podpísané a opečiatkované potvrdenie poštou doporučene naspäť.
    toto mňa nenapadlo :-( - Poslala som ho len jednoducho doporučene...
    Je nutné ísť si dať potvrdenie potvrdiť, alebo by to malo byť v poriadku a stáčí mi aj podací lístok?

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Assea Pozri príspevok
    toto mňa nenapadlo :-( - Poslala som ho len jednoducho doporučene...
    Je nutné ísť si dať potvrdenie potvrdiť, alebo by to malo byť v poriadku a stáčí mi aj podací lístok?
    Myslím si že stačí podací lístok. Ja som túto možnosť poradila aj mojim zákazníkom, nevedela som ako to dopadne, sama som z toho prekvapená - bola to poisťovňa Apollo.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Moja (nemenovaná) ZP dostala RZZP (vrátane vyplneného potvrdenia o podaní) obyčajnou poštou a rovnako obyčajnou poštou mi od nej prišlo potvrdenie o podaní.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Ja som poslala RZZP za všetkých mojich klientov, do troch poisťovní, v troch obálkach (rozumej, v jednej obálke aj štyri RZZP), doporučene, aj s priloženými potvrdeniami o podaní RZZP.
    Dodnes som neobdržala žiadne potvrdenie o podaní RZZP, ani žiadny klient mi neoznámil, že toto obdržal od svojej ZP. Tak ešte čakám... hádam sa aj dočkám

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Beata Pozri príspevok
    Ja som poslala RZZP za všetkých mojich klientov, do troch poisťovní, v troch obálkach (rozumej, v jednej obálke aj štyri RZZP), doporučene, aj s priloženými potvrdeniami o podaní RZZP.
    Dodnes som neobdržala žiadne potvrdenie o podaní RZZP, ani žiadny klient mi neoznámil, že toto obdržal od svojej ZP. Tak ešte čakám... hádam sa aj dočkám

    Určite sa dočkáš , my postupne dostávame potvrdenia už od 29.júna 2007 čo som bola milo prekvapená .Tiež nemáme všetko , ale pevne verím že sa vrátia potvrdené .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.