Zavrieť

Porady

Zápočet pohľadávok v JU

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať ako mám postupovať pri započítaní pohľadávky. Môj manžel omylom uhradil svojmu dodávateľovi 2x fa. cez účet. dodávateľ nám poslal dohodu o vzájomnom započítavaní na túto sumu. Tak aby sme mu nemuseli zaplatiť ďalšiu pohľadávku a teraz si neviem dať rady so zaúčtovaním. účtujem v alfe. vopred ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Účtujem tiež v ALFE, aby som mala lepší prehľad o takýchto platbách, dávam to cez priebežné položky a vysporiadavam to ID. Alebo jednoducho napíšem list, v ktorom oznámim zmenu VS a priložím ho k výpisu.

    --------
    Veronika

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    Lenže mi sme im v tej sume uhradili jednu celú a jednu polovicu druhej faktúry. Mohla by som napísať lístok, že z tejto sumy boli uhradené fa s takýmito VS a priložiť ich k výpisu. a ešte sa spýtam či mám túto dohodu priložiť k faktúram. ďakujem

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Existuje viac spôsobov:
    Osobne používam tento.
    Prvú úhradu zaúčtujem ako VOZD, a druhú zaúčtujem ako VNZD.
    V rámci uzávierkových účtovných operácií na základe ID si to vysporiadam a zaúčtujem ako VOZD. Poznačím si, že išlo o úhradu a započítanie pohľadávky xy, kt. som uhradila xx dna, prefotím si FA a pripnem zápočet.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hlucia Pozri príspevok
    Lenže mi sme im v tej sume uhradili jednu celú a jednu polovicu druhej faktúry. Mohla by som napísať lístok, že z tejto sumy boli uhradené fa s takýmito VS a priložiť ich k výpisu. a ešte sa spýtam či mám túto dohodu priložiť k faktúram. ďakujem
    Kopiu dohody si prilož k výpisu a na fa poznač dátum úhrady a pôvodný VS, ak by sa niekedy niečo hľadalo aj u dodávateľa.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Mám takýto problém.
    Podnikateľ A je dlžný podnikateľovi B za dodaný tovar. Súd v januári vydal platobný rozkaz, hoci je to záväzok (pohľadávka) z rokov 2001-2002.
    Podnikateľ B je zároveň podnikateľovi A rozhodnutím súdu z minulého roku povinný uhradiť škodu, ktorú mu spôsobil (mali spolu združenie) tým, že neoprávnene v jeho mene vystavil na seba faktúry a zinkasoval DPH. Opäť sa jedná cca o roky 2001-2002.
    Obaja prešli daňovými kontrolami za roky 2000-2004.
    Páni podnikatelia A a B sa teraz dohodli, že si svoje záväzky vyriešia vzájomným zápočtom.
    Problém vidím v zaúčtovaní rozhodnutia trestnoprávneho súdu, keďže u oboch podnikateľov tieto faktúry boli v minulosti evidované ako uhradené.
    Takže otázka:
    Je možné v účtovníctve oboch podnikateľov zaúčtovať "ukradnutú" DPH a následne vzájomný zápočet ich pohľadáviek - záväzkov ako POZD - VOZD?
    Naposledy upravil ego.mc : 29.03.09 at 20:41

    Zápočet pohľadávok v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.