Zavrieť

Porady

kniha jazd - vozik

do firmy sme kupili privesny vozik, ovplyvnuje jeho pouzivanie nejako knihu jazd?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Osobne si myslím, že vôbec nie. Vozík sám osebe nepotrebuje benzín alebo naftu, len sa pripojí za nejaké vozidlo, takže určite nijakú osobitnu knihu jázd viesť nebudete. No a spotreba toho vozidla, ku ktorému je vozík pripojený, je tiež daná technickým preukazom, pripojenie vozíka za auto ju neovplyvňuje.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    aj ja som toho nazoru, zmiatlo ma to, ze pri nastaveniach v knihe jazd je polozka zvysenie SZN sukromnych vozidiel pri pouziti privesu tak neviem co to presne znamena je tam zadanych 15%
    ?

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    este dodam, treba zaplatit aj cestnu dan ci ako sa to teraz vola...
    Naposledy upravil duficek : 15.06.07 at 11:24

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    vanilka Pozri príspevok
    aj ja som toho nazoru, zmiatlo ma to, ze pri nastaveniach v knihe jazd je polozka zvysenie SZN sukromnych vozidiel pri pouziti privesu tak neviem co to presne znamena je tam zadanych 15%
    ?
    Sama v príspevku píšeš o zvýšení SZN v prípade súkromných vozidiel.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    vanilka Pozri príspevok
    aj ja som toho nazoru, zmiatlo ma to, ze pri nastaveniach v knihe jazd je polozka zvysenie SZN sukromnych vozidiel pri pouziti privesu tak neviem co to presne znamena je tam zadanych 15%
    ?
    Tých 15% o ktorých hovorí §7 ods. 2 chápem tak, že základná máhrada t.j. 6,20 Sk/km sa zvýší o 15% to je na sumu 7,13 Sk. A základná náhrada sa používa pri súkromných osob. autách, ktoré sú využívané v podnikaní. V KJ treba vyznačiť jazdy, kedy sa jazdilo s vozíkom a podľa toho na tieto cesty si uplatniť zvýšené "kilometrovné".

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Manual Pozri príspevok
    Tých 15% o ktorých hovorí §7 ods. 2 chápem tak, že základná máhrada t.j. 6,20 Sk/km sa zvýší o 15% to je na sumu 7,13 Sk. A základná náhrada sa používa pri súkromných osob. autách, ktoré sú využívané v podnikaní. V KJ treba vyznačiť jazdy, kedy sa jazdilo s vozíkom a podľa toho na tieto cesty si uplatniť zvýšené "kilometrovné".
    Janko, ale ona píše, že kúpili vozík do firmy, takže tam o zvýšení nemôže uvažovať.

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    Používanie vozíka ma samozrejme vplyv na spotrebu.
    Je potrebné zvýšiť spotrebu o 15% pri použití vozíka.
    V prípade uplatnovania paušálu... (auto podnikateľa, alebo zamestnanec)
    Ak je auto firemené, tak sa to prejavý v spotrebe.
    Avšak rozhodne to treba poznačiť do evidencie,
    aby sa dala preukázať zvýšená spotreba auta.
    Si myslím

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    alušik Pozri príspevok
    Janko, ale ona píše, že kúpili vozík do firmy, takže tam o zvýšení nemôže uvažovať.
    Ano, prehliadol som, ale zákon pravdepodobne na firemné autá nepamätá, lebo hovorí len o zvýšení základnej náhrady.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    dakujem za vycerpavajuce odpovede, ide o to, ze kedze dane auto odpisujem naraz neuplatnujem si amortizaciu v knihe jazd /6,20/ takze potom to vykompenzujem pri odpise?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    vanilka Pozri príspevok
    dakujem za vycerpavajuce odpovede, ide o to, ze kedze dane auto odpisujem naraz neuplatnujem si amortizaciu v knihe jazd /6,20/ takze potom to vykompenzujem pri odpise?
    Odpisy vozíka vypočítaš normálne - tie Ti pôjdu do nákladov. Amortizáciu samozrejme pri firemnom aute ani uplatňovať nemôžeš, keďže v tomto prípade si zahrňuješ do nákladov odpisy+všetky ostatné reálne výdavky na vozík - napr. opravy a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.