Zavrieť

Porady

JCD a zahraničná FA

Ahojte poraďáci, mám takýto problém.Firma nakúpila tovar dovezený z Číny. Má vystavenú FA, aj vystavené a uhradené JCD aj prepravné. Uvedený tovar bol predaný. Problém je v tom, že FA na samtoný tovar uhradil ten, kto tovar kúpil /v USD/ už tu na Slovensku, čiže nie majiteľ FA.Majiteľ sa teda rozhodol, že FA za tovar z úč. vyhodí a uplatní si iba náklad za prepravu a vrátenie DPH z uhradeného JCD. Môže to tak urobiť? Nie som si istá, či si môže uplatnič DPH, ak v úč. nemá zahrnutú FA o zakúpení tovaru zo štátu mimo EU. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mipolka je offline (nepripojený) Mipolka

    Mipolka
    Nemoze to tak urobit. Faktura, je predpokladam, vystavena na Vas a nie na Vasho odberatela. Ako si da odberatel kupeny tovar (od Vas) do nakladov, ked nema od Vas doklad? Musite mu vystavit odberatelsku fakturu za dodany tovar. A nasledne by som uzavrela s Vasim odberatelom zmluvu podla prislusneho ustanovenia Obcianskeho zakonnika o tom, ze prebral Vas zavazok voci Cinskemu dodavatelovi a tym sa povazuje Vasa pohladavka (vystavili ste mu fa za tovar) za vysporiadanu.

    Slávka33 je offline (nepripojený) Slávka33

    Slávka33
    No ale podnikateľ, ktorý má FA na svoje meno sa rozhodol, že tú FA ako keby ani nedostal, ten druhý tú FA nepotrebuje do nákladov, lebo je to FO nepodnikajúca, vlastne sám konateľ. Len si chcem overiť, či môže existovať, že firma vysporiada colné veci/JCD, prepravné/ aj bez FA za tovar.Inak díki za reakciu

    JCD a zahraničná FA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.