Zavrieť

Porady

splátkový predaj

Dobry deň,

chcela by som poprosiť o radu mám faktúru z Metra vo výške 25000 SK,- na kupu notebooku doklad je na s.r.o., na faktúre je napísané úhrada 1500 Sk,- splátkový predaj, tuto sumu aj uhradil plat. karotou z účtu s.r.o.

Konateľ si zobral uver výške 25000 sk,- ale zmluva je na občana nie na s.r.o. splácal to z účtu s.r.o. ako to mam zaučtovať ??? úvery viem účtovať ale z tohto som jeleň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    dracica Pozri príspevok
    Dobry deň,

    chcela by som poprosiť o radu mám faktúru z Metra vo výške 25000 SK,- na kupu notebooku doklad je na s.r.o., na faktúre je napísané úhrada 1500 Sk,- splátkový predaj, tuto sumu aj uhradil plat. karotou z účtu s.r.o.

    Konateľ si zobral uver výške 25000 sk,- ale zmluva je na občana nie na s.r.o. splácal to z účtu s.r.o. ako to mam zaučtovať ??? úvery viem účtovať ale z tohto som jeleň.
    ... keď si zobral úver ako občan, potom požičal 25 tis. do s.r.o . , aby bolo na splátky NB ? Ten úver mal od koho?

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    nerozumiem skratke NB ???
    úver je od nejakej spoločnosti typu QUATRO ako to mám účtovať ??? mám zaúčtovať 365 príjem hotovosti a uhradiť faktúru 321 a co s tými splátkami ???

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    NB - notebook .
    Ten úver cez Quatro je účelový na splátky NB pre Metro ?
    Pozri témy [SEARCH]splátkový predaj[/SEARCH], podobné je tu vyriešené.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    ano je to účelový úver ale nie je na s.r.o ale na občana preto rozmyšlam nad tým či môžem účtovať o úvere v s.r.o. neviem uhradiť faktúru
    faktúru mam na 25.000 sk, 501/321 úhrada plat. kartou na mieste Metru 1500 sk 321/221
    ako mam zaúčtovať tie dve splátky uveru splátkovej spoločnosti ktorými uhradil uver odišli mi z bank. účtu s.r.o. a zaroveň ako mam uhradiť faktúru toto ma trápi

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    faktura Metro vyst. s.r.o. na sumu 25000
    uhrada bank. kartou z účtu s.ro. Metru 1500 Sk
    uver vo výške 23500 sk splát. spoločnosť
    predč. splatenie úveru 11.800 úhrada bank. prev. z účtu s.r.o.
    predč. splatenie úveru 11.800 úhrada bank. prev. z účtu s.r.o.
    uver je na občana - konateľ

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ako rýchle riešenie ma napadlo toto - urobiť pokus v QUATRE aby prepísali úverovú zmluvu z konateľa na s.r.o., s tým, že ide o administratívnu chybu.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Dakujem za radu ale to nespravia oni nechceli napisať uver na s.r.o. neviem prečo asi sa to ťažko vymaha od firiem s tým bude problem...

    nejako sa to musi dať uhradiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.