Zavrieť

Porady

dlhodoby a kratkodoby majetok

prosim Vas,dvere-interierovy nabytok (nakupene do ambulancie lekara)v sume 53 tis Sk-zaradila som do dlhodobeho odpisovaneho majetku-do skupiny medzi NABYTOK-je to spravne?

- paravan-deliaca stena do kancelarie-v hodnote 11tis Sk - to zaradim medzi drobny IM neodpisovany správne?

Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    1. interierovy nábytok zaradíme do 2.OS KP: 36.1., odpisujeme 6 rokov. (voľne premiestňovateľný)
    2. upozorním na skutočnosť, ak sa jedná o zabudovaný interiér ide o TZ nehnuteľnosti (prepojený, primontovaný, vstavaný do nehnuteľnosti), (4.0S)

    Paravan, deliacu stenu by som zaúčtovala v tejto hodnote rovno do daňových výdavkov, teda neodpisujem.

    Tie dvere. Aké? do ambulancie lekára?
    1. a. Ak ide o tieto, tak by som ich účtovala ako opravu a údržbu, čo znamená, že som vymenila staré dvere za nové, pričom nedošlo k zmene parametrov dveri, nedošlo k modernizácii. T.j. použila som porovnateľné materiály.
    B. Ak som vymenila dvere do ambulancie, kt. sú nejak špeciálne ako boli predtým, išlo by o TZ nehnuteľnosti, ak bola cena viac ako 30 tis. Sk.

    2. Ak myslíte dvierka na nábytku a pôvodný nábytok tam bol a vymenili ste tieto dvierka na nábytku v tejto sume 52 tis. Sk, tiež by som účtovala o oprave a údržbe. Ak tam nábytok nebol tak, ako som napísala vyššie..(2.OS)..

    Tento príspevok môže byť riešený viacerými spôsobmi, pre nedostatok info, som Vám poskytla variantne...
    margaretka100
    betka Pozri príspevok
    1. interierovy nábytok zaradíme do 2.OS KP: 36.1., odpisujeme 6 rokov. (voľne premiestňovateľný)
    2. upozorním na skutočnosť, ak sa jedná o zabudovaný interiér ide o TZ nehnuteľnosti (prepojený, primontovaný, vstavaný do nehnuteľnosti), (4.0S)

    Paravan, deliacu stenu by som zaúčtovala v tejto hodnote rovno do daňových výdavkov, teda neodpisujem.

    Tie dvere. Aké? do ambulancie lekára?
    1. a. Ak ide o tieto, tak by som ich účtovala ako opravu a údržbu, čo znamená, že som vymenila staré dvere za nové, pričom nedošlo k zmene parametrov dveri, nedošlo k modernizácii. T.j. použila som porovnateľné materiály.
    B. Ak som vymenila dvere do ambulancie, kt. sú nejak špeciálne ako boli predtým, išlo by o TZ nehnuteľnosti, ak bola cena viac ako 30 tis. Sk.

    2. Ak myslíte dvierka na nábytku a pôvodný nábytok tam bol a vymenili ste tieto dvierka na nábytku v tejto sume 52 tis. Sk, tiež by som účtovala o oprave a údržbe. Ak tam nábytok nebol tak, ako som napísala vyššie..(2.OS)..

    Tento príspevok môže byť riešený viacerými spôsobmi, pre nedostatok info, som Vám poskytla variantne...
    uf.. ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď betka
    tie dvere.. ide o dvere do ambulancie lekara.. ambulancia je v nájme.. budu to špecialne dvere,ked su take drahe.. zabudovane..

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Aha, o to tu ide. Takže dvere ste iba kupovali, nie nabytok, ako som sa rozpisovala.
    Takže dvere stáli 53 tis. Sk. Povodne dvere boli asi obyčajné z bežnými parametrami. Tu sa dostávame do iného pohľadu na vec.

    Asi Vás trošku sklamem. Tieto dvere by som zaradila do 4.OS ide o TZ nehnuteľnosti-názov iný majetok. Je ich potrebné odpisovať v tej istej skupine ako sa odpisuje nehnuteľnosť.
    Keďže ste v nájme, potrebujete súhlas prenajímateľa s vykonaním TZ a stým, že budete tieto dvere odpisovať.
    margaretka100
    betka Pozri príspevok
    Aha, o to tu ide. Takže dvere ste iba kupovali, nie nabytok, ako som sa rozpisovala.
    Takže dvere stáli 53 tis. Sk. Povodne dvere boli asi obyčajné z bežnými parametrami. Tu sa dostávame do iného pohľadu na vec.

    Asi Vás trošku sklamem. Tieto dvere by som zaradila do 4.OS ide o TZ nehnuteľnosti-názov iný majetok. Je ich potrebné odpisovať v tej istej skupine ako sa odpisuje nehnuteľnosť.
    Keďže ste v nájme, potrebujete súhlas prenajímateľa s vykonaním TZ a stým, že budete tieto dvere odpisovať.
    ďakujem pekne za ujasnenie problemu betka

    dlhodoby a kratkodoby majetok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.