Zavrieť

Porady

Oznámenie o platbách fyz.osobám

Ma niekto skusenost s oneskorenym podanim oznamenia o platbach fyzickym osobam? Aka je sankcia?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Za nepodanie oznámenia je min. sadzba 2000,- Sk.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Poslať aj nulové oznámenie ?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
jess Pozri príspevok
Poslať aj nulové oznámenie ?
keď nemáš čo oznamovať, tak neoznamuješ
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

nie, iba hotovostné platby nad 100 tis. Sk
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Existuje nejaký vzor - tlačivo?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana007 Pozri príspevok
Existuje nejaký vzor - tlačivo?
Nie, špeci tlačivo nie je, sú dané len podmienky, čo musí obsahovať.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Už som to tu dnes v inom príspevku uvádzal, cit. časť z § 32 ods.5 zákona o správe daní a poplatkov:
V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby
0 0
Yvonne Yvonne

Yvonne je offline (nepripojený) Yvonne

odniekiaľ som si pred 3 rokmi stiahla "predlohu", skúsim to prilepiť...
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ahojte, prosím o radu ak sa to Oznámenie malo podeať do 31.01.09 ale to bola sobota - tak sa môže ešte dnes t.j. do 02.02.09??
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

maxinka: podat sa malo do 30.01.2009 ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
Ahojte, prosím o radu ak sa to Oznámenie malo podeať do 31.01.09 ale to bola sobota - tak sa môže ešte dnes t.j. do 02.02.09??
Posledný termín bol 30.január.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

HOP - a teraz čo - čaká ma pokuta??alebo čo??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
HOP - a teraz čo - čaká ma pokuta??alebo čo??
Pošli, aj keď neskôr. Potom uvidíš, či príde pokuta, alebo nie.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ďakujem - asi som niečo prepískla
Ešte teda jedna otázočka, vypisujem tam to doho oznámenia aj také platby za FA nad 100.000 ktoré boli vyplatené cez VPD aj napriek tomu, že je tam uvedená daň??Mám tak napr. platba za Leasing. auto??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Maxinka Pozri príspevok
Ďakujem - asi som niečo prepískla
Ešte teda jedna otázočka, vypisujem tam to doho oznámenia aj také platby za FA nad 100.000 ktoré boli vyplatené cez VPD aj napriek tomu, že je tam uvedená daň??Mám tak napr. platba za Leasing. auto??
Daň za čo ?

Prikladám moju odpoveď na podobnú otázku

http://www.porada.sk/933929-post3.html

Celá téma
http://www.porada.sk/100816-opat-nah...tml#post933969
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

ĎAKUJEM - ale týka sa to len FO nie PO??
Naposledy upravil Maxinka : 02.02.09 at 09:11 Dôvod: doplnok
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
ĎAKUJEM - ale týka sa to len FO nie PO??
Týka sa to platieb FO. Zákon o správe daní a poplatkov
§32- súčinnosť tretích osôb.
(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na elektronickej registračnej pokladnici s tlačiarňou. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Chcem sa opýtať, zadávam si nového dodávateľa a neviem, podľa čoho sa určuje miestne príslušný daň. úrad, na faktúre je fakturačná adresa a potom ulica prevádzkarne a keď som hľadala kod DU, tak každá ulica patrí inému. Myslím, že podľa fakturačnej a nie prevádzky.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Pru Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, zadávam si nového dodávateľa a neviem, podľa čoho sa určuje miestne príslušný daň. úrad, na faktúre je fakturačná adresa a potom ulica prevádzkarne a keď som hľadala kod DU, tak každá ulica patrí inému. Myslím, že podľa fakturačnej a nie prevádzky.
Podľa sídla firmy. Najlepšie to zistíš z Výpisu z OR, prípadne zo živnostenského listu.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem za radu, idem pozrieť ten OR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať