Zavrieť

Porady

Absencia a ELDP

Zamestnanec mal absenciu od 01.01. do 09.02.2007, 09.02. dostal výpoveď, pričom mu bola preplatená nevyčerpaná dovolenka vo výške cca. 6500,- Sk. Soft mi to do ELDP zapísal takto :
2007 A od... do.... VZ 6500 VZ počas VD... Kal. dni VD...

(podčiarknuté je zapísané, ostatné prázdne) a je to nesprávne. Ako to mám zapísať, keď obdobie absencie sa neznačí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    fipina Pozri príspevok
    Zamestnanec mal absenciu od 01.01. do 09.02.2007, 09.02. dostal výpoveď, pričom mu bola preplatená nevyčerpaná dovolenka vo výške cca. 6500,- Sk. Soft mi to do ELDP zapísal takto :
    2007 A od... do.... VZ 6500 VZ počas VD... Kal. dni VD...

    (podčiarknuté je zapísané, ostatné prázdne) a je to nesprávne. Ako to mám zapísať, keď obdobie absencie sa neznačí?
    No mala som podobný prípad, ale bola to rodičovská dovolenka, ktorá sa tam tiež nepíše, lebo je to prerušenie poistenia (zamestnankyňa ukončila PP 5 dní pred skončením RD, lebo nastupovala do nového PP). Vrátili mi to, a povedali, keď je prerušenie a teda nepíšem obdobie do ELDP z tohto titulu (ako je aj absencia) - nemám písať žiadny VZ. Povedala som im, že je to preplatená dovolenka a že som z toho platila aj odvody. Aj napriek tomu, to tam nemám vraj uvádzať. Nuž tak som to spravila ako si želali - hlavná vec že im to sedí (ale to už by sa hodilo do témy Poriadok v SP )

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    fipina Pozri príspevok
    Zamestnanec mal absenciu od 01.01. do 09.02.2007, 09.02. dostal výpoveď, pričom mu bola preplatená nevyčerpaná dovolenka vo výške cca. 6500,- Sk. Soft mi to do ELDP zapísal takto :
    2007 A od... do.... VZ 6500 VZ počas VD... Kal. dni VD...

    (podčiarknuté je zapísané, ostatné prázdne) a je to nesprávne. Ako to mám zapísať, keď obdobie absencie sa neznačí?
    Ak ste počas absencie preplatili nevyčerpanú dovolenku, táto sa nemala zahrnúť do VZ a preto za r. 2007 nemá byť v ELDP uvedený žiaden riadok. Počas prerušenia poistenia sa poistné neplatí.
    Mohli ste mu prerušiť absenciu a dovolenku dať vyčerpať a nie preplatiť. Vtedy by poistné platil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.