Zavrieť

Porady

Možnosť uplatniť 50 % DPH

Mám s.r.o. ktorá kúpila rodinný dom, kde budú aj bývať a využívať ho aj na podnikanie . Teraz robia kompletnú rekonštrukciu vraj po dohode s danovým poradcom si môžu uplatniť 50 % do výdavko aj odpočítať DPH. Ale ja som niekde čítala že pri tomto postupe vlastne nemám doklad na odpočítanie keďže faktúru je na celú sumu a nie len 50 % ktoré patria do podnikania ?Viete mi niekto poradiť, mám teda právo na odpočítanie dane v tomto prípade ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuziku je offline (nepripojený) zuziku

    zuziku
    Veľmi pekne ďakujem, toto mi vôbec nenapadlo. Ešte sa chcem spýtať keď budú pol faktúry platiť z firmy a druhú polovicu zo súkromného účtu ako to mám účtovať ?

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    ja by som to uhradila celé z účtu sro , zaradím do majetku vstupnou sumou 100% a odpisy by som dávala do nákladov len 50%, zvyšok pripočitateľná položka ku zisku ...... ja budem tak robiť pri tom mojom motocykli ak si prečitala ten link...

    zuziku je offline (nepripojený) zuziku

    zuziku
    Skúsim navrhnúť spoločníkom tej s.r.o., dúfam že budú súhlasiť. veľmi pekne Ťi Ďakujem.

    Možnosť uplatniť 50 % DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.