Zavrieť

Porady

Vystavená faktúra do EÚ

Ahojte poraďáci,
potrebovala by som poradiť pri vystavení faktúry do ČŠ EÚ, aké dátumy sa uvádzajú na faktúre:
Ak bol tovar dodaný 25.6.2007 a mám aj potvrdenie o preprave tovaru od odberateľa, faktúru vystavím 28.6.2007. A ide mi o to, či dátum dodania na faktúre bude 28.6.2007 alebo 25.6.2007.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no keĎ ste ho dodali 25.6. tak dátum dodania je 25.6. vás mýli to že pri intrakumunitárnej dodávky, keď dochádza k samozdaneniu tak odberateľ sa nepozerá na dátum dodania ak faktúra bola vystavená po tomto termíne do 15 dňa nasledujúceho po mesiaci kedy došlo k dodaniu ale práve dátum vystavenia Fa je pre neho dátum dodania...ale vás nech to nemýli...

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ďakujem za odpoveď, presne to ma domýlilo, pretože pre zahraničného odberateľa je podstatný dátum vystavenia. A v účtovníctve pre evidenciu DPH prepočítam hodnotu tovaru kurzom NBS dňom dodania?

    Vystavená faktúra do EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.