Zavrieť

Porady

komplikovaný zápočet- DFA, OFA, PPD

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu ako zaúčtovať: Prisla nám FA 518/321, my sme vystavili inej firme faktúru na tú istú sumu ale oni ju síce uhradili priamim vkladom na účet ale firme ktorá nám poslala FA, čiže nás obišli, ibaže my sme im potom dali akože PPD že sme tie peniaze prijali. Čiže ja mam teraz tie peniaze akože na pokladni a DFA mi stále svieti ako neuhradená. Ako by som to mohla vyrovnat? Môžem použiť účet 395 a spraviť to cez dva interné doklady? Mohla by som to zaúčtovať aj takto?
DF - 518/321
OF - 311/602
PPD - 211/311
ID - 395/211
ID - 321/395
Naposledy upravil zuzzkaa : 03.07.07 at 09:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    PPD by som stornovala (alebo vymazala a tak by mal spraviť aj odberateľ!), veď nie je pravdivý - peniaze ste neprijali a tak by som mala neuhradenú pohľadávku aj záväzok a tak ak máš takú dohodu s dodavateľom, že vy už faktúru neuhradíte, lebo tak spravil Váš odberateľ, spravila by som ID zápočet týchto dvoch faktúr(pohľ a záv.) a mala by som uhradené obe.

    komplikovaný zápočet- DFA, OFA, PPD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.