Zavrieť

Porady

fa za sluzby z ciech s DPH al.bez DPH

Ahojte,

potrebovala by som pomoc s nasledovnym. Zamestananci nasej firmy boli na 4-dnovom teambuildingu v Cechach splavovat Vltavu. Nakolko vsetky vydaje platila spolocnost (nasa pobocka) v Cechach, chcu nam teraz naklady za nasich zametsnancov prefakturovat.

Niektore sluzby ( ako pozicanie lodi, obcerstvenie, ubytovanie ... ), ktore nam prefaktorovavaju, su bez DPH a niektore s DPH .

Moja otazka znie, ci nam maju vystavit fakturu aj s DPH, alebo bez.

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    počítam že ide o druh školenia dalo by sa povedať...no zaradil by som to do par. 15 ods 4 to jest sú predmetom dane tam kde sa poskytujú a podľa tohto by vám mala česká firma vystaviť všetko s dph...ale bolo by dobre špecifikovať z čoho sa faktúra skladá

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    Dobry den,

    faktura sa sklada presne z vid priloha.

    S pragrafom s Vami uplne suhlasim. Myslite, ze ak ju vystavia na zaklade prilozeneho bude to OK?
    A co v tom pripade s DPH? Nechce sa mi ziadat Cesku danovu o vratenie. Ako budem potom o tom uctovat ( pojde to do repre ) a co s danovym priznanim ? ( Vela otazok ja viem :-).

    dakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ja som to pochopil tak že oni uvádzajú bez dph služby ktoré nadobudli od neplatiteľa aleeeeeeeee to sa mi zdá zle..

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    Takze myslite, ze by mali vystavit fakturu tak, ze vsetky sluzby musia byt s DPH? T.j. zaklad dane a na to dat 19%? Ale zase oni maju niektore sluzby 5 a niektore 19% .... :-(

    Alebo ... nakolko sa jedna o prefakturaciu, takze je to to iste, akokeby sme tie sluzby nakupovali priamo my. A ak by sme ich nakupovali my, tak platime sluzby aj s DPH. Takze si myslim, ze tie sliuzby, ktore su oslobodene, budu oslobodene aj na fakture a tie ktore su s DPH budu s DPH. Ci?
    človiečik Vladimír Ozimý
    no pozrite sa u nás to funguje tak že vy pokiaľ niečo nakúpite od neplatiteľa v tuzemsku a prefakturujete to na osobu ako platiteľ tak neberiete ohľad na to že to je pre vás od neplatiteľa ale vystavite fa aj s dph...rozumiete...to jest pokiaľ by vystavovali fa priamo neplatitelia tak to je bez dph ale pokiaľ to prefakturuje platiteľa nemal by na to brať ohľad a všetko zdaniť...to je môj názor a myslím že v ČR by to malo platiť rovnako ale netvrdím...to musíte debatovať s nimi...

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    V ČR nie je predmetom dane refakturácia služby obstaranej od neplatiteľa ( neplátcu) DPH, pokiaľ sa nejedná od "refakturáciu s prirážkou". V tomto majú na vec iný pohľad ako zákonodarcovia v SR.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Hofffka Pozri príspevok
    Takze myslite, ze by mali vystavit fakturu tak, ze vsetky sluzby musia byt s DPH? T.j. zaklad dane a na to dat 19%? Ale zase oni maju niektore sluzby 5 a niektore 19% .... :-(

    Alebo ... nakolko sa jedna o prefakturaciu, takze je to to iste, akokeby sme tie sluzby nakupovali priamo my. A ak by sme ich nakupovali my, tak platime sluzby aj s DPH. Takze si myslim, ze tie sliuzby, ktore su oslobodene, budu oslobodene aj na fakture a tie ktore su s DPH budu s DPH. Ci?
    Pozrite § 14/5/e českého zákona o DPH. Oni tam majú, že keď preúčtujú služby od neplatiteľa bez zisku, nie je to predmetom dane. My v zákone také niečo nemáme.U nás sa to správa inak.
    Berte tu fakturáciu tak, že všetky tie služby majú miesto dodania v česku a teda sa na vás neprenáša DP a zaučtujte to celé ako je do nákladov.

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    dakujem Albo, velmi ste mi pomohli. Sice po konzultacii s mojou ceskou kolegynou jej ten paragraf nic nehovoril :-), ale sme to uz doriesili k uspechu vsetkych stran :-)

    este raz vrela vdaka a vsetkym pekny zbytok dna prajem

    monasu je offline (nepripojený) monasu

    monasu
    Zdravím všetkých poraďákov, neviem si rady s týmto problémom:
    Objednali sme si (platca DPH) u českej spoločnosti (tiež platca) realizáciu expozície (stavba nášho stánku) na výstave, ktorá sa konala v Nemecku. Český dodávateľ nám túto službu fakturuje iba celkovou čiastkou (bez uvedenia DPH) a s poznámkou, že miesto plnenia je podľa zák. o DPH mimo územia ČR. A teraz neviem čo s DPH, treba samozdaniť alebo ako? Budem Vám všetkým vďačná za akúkoľvek odpoveď

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    monasu Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov, neviem si rady s týmto problémom:
    Objednali sme si (platca DPH) u českej spoločnosti (tiež platca) realizáciu expozície (stavba nášho stánku) na výstave, ktorá sa konala v Nemecku. Český dodávateľ nám túto službu fakturuje iba celkovou čiastkou (bez uvedenia DPH) a s poznámkou, že miesto plnenia je podľa zák. o DPH mimo územia ČR. A teraz neviem čo s DPH, treba samozdaniť alebo ako? Budem Vám všetkým vďačná za akúkoľvek odpoveď


    Miesto dodania Nemecko. V tomto prípade bola česká firma pravdepodobne povinná faktúrovať s nemeckou DPH ( viď nemecký zákon o DPH ).

    Vám z hľadiska slovenského zák. o DPH ( 222/2004 Zz) nevzniká v súvislosti s uvedenou fa žiadna povinnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.