Zavrieť

Porady

prvý krát daňové priznanie k dph

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Od 1.4.2007 sme sa stali platcovia DPH, t.z. že teraz idem prvýkrát robiť daňové priznanie k dph za II.Q/2007. Mám nárok aj na odpočet dph za predchádzajúce tri mesiace t.z. 1,2 a 3.mesiac z roku 2007? Ďakujem za skorú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Nie. veď píšeš, že platcovia ste od 1.4.2007. Od tohoto dátumu si môžeš uplatňovať nárok na odpočet, aj to len na plnenia uskutočnené po 1.4.2007. Môžeš uplatniť DPH pri registrácii - zásoby, IM.....

    Anueta79 je offline (nepripojený) Anueta79

    Anueta79
    aha, tak som si to pomýlila s tou registráciou, lenže my podnikáme už 2 roky, t.z. že si môžem uplatniť odpočet na dph aj spred dvoch rokov, keď sme nakupovali majetok alebo zásoby, alebo len zo zostatku zásob a zostatkovej hodnoty majetku? správne som to pochopila?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    K 31.3.2007 mala byť urobená inventúra a odpočítať možno len z tovaru, ktorý je na súpise, je od platitela DPH a je k tomu daňový doklad o nákupe.

    gabikarim je offline (nepripojený) gabikarim

    gabikarim
    Rovnaky pripad - DP k DPH prvykrat. Mozem uplatnit DPH pri registracii z kratkodobeho majetku (tyka sa to pracovneho naradia: vrtacka, bruska, zdvihak...) zakupeneho v tomto roku. Uctujem v JU.
    Dakujem za odpoved

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    gabikarim Pozri príspevok
    Rovnaky pripad - DP k DPH prvykrat. Mozem uplatnit DPH pri registracii z kratkodobeho majetku (tyka sa to pracovneho naradia: vrtacka, bruska, zdvihak...) zakupeneho v tomto roku. Uctujem v JU.
    Dakujem za odpoved
    Áno, môžeš. Veľmo pekne vypracovanú problematiku k tvojej otázke nájdeš v tejto téme:
    http://www.porada.sk/t25207-uplatnen...i-poda-55.html

    prvý krát daňové priznanie k dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.