Zavrieť

Porady

Forwardovy obchod

Dobry den prajem,

chcela by som sa opytat, ci sa niekto z vas nahodou nestretol s forwardovym obchodom a ako sa uctuje?

Este jeden dotaz, podla zmluvy bol tento obchod dohodnuty v roku 2006, ale nam na uctovne oddelenie sa ta zmluva nedostala, az interna ziadost v aprili. Moja otazka smeruje k tomu, ci sa malo o tomto obchode uctovat v roku 2006, ked k realizacii dojde az v 12/2007, ale ako som spominala zmluva bola podpisana v roku 2006.

Prosim vas, ak vie niekto cokolvek ohladom daneho obchodu, aby mi dal vediet.

Velmi pekne dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Mica Pozri príspevok
    Dobry den prajem,

    chcela by som sa opytat, ci sa niekto z vas nahodou nestretol s forwardovym obchodom a ako sa uctuje?

    Este jeden dotaz, podla zmluvy bol tento obchod dohodnuty v roku 2006, ale nam na uctovne oddelenie sa ta zmluva nedostala, az interna ziadost v aprili. Moja otazka smeruje k tomu, ci sa malo o tomto obchode uctovat v roku 2006, ked k realizacii dojde az v 12/2007, ale ako som spominala zmluva bola podpisana v roku 2006.

    Prosim vas, ak vie niekto cokolvek ohladom daneho obchodu, aby mi dal vediet.

    Velmi pekne dakujem...
    Na účtoch budeš účtovať až v dohodnutom termíne, keďže sa jedná o termínový obchod, ktorým si sa zaviazala nakúpiť určitý obnos / menu/ za stanovený kurz. Je teda dôležitý dátum obchodu. Zmluva je pre Teba nutnosťou pri účtovaní tejto transakcie v danom okamihu, preto si ju musíš zabezpečiť.

    Mica je offline (nepripojený) Mica

    Mica
    Dakujem pekne,

    len este podotknem, resp. upresnim , ze sa jedna o emisne kvoty? Stretla si sa aj s tym?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Mica Pozri príspevok
    Dakujem pekne,

    len este podotknem, resp. upresnim , ze sa jedna o emisne kvoty? Stretla si sa aj s tym?
    Stretla, ale neúčtovala. Takže som zo zvedavosti poprezerala google, a je tam toho habadéj.:
    http://www.dexia.sk/C12571BE004847DE/sk/101

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Forwardové obchody by mali byť evidované k 31.12.2006 ešte na podsúvahe.
    Ináč ich účtuješ až keď tieto obchody prebehnú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.