Zavrieť

Porady

Daňová povinnosti z prij.platby pri intrak.nadobudnutí tovaru

Ake mate informacie a akceptovani vzniku danovej povinnosti pri nadobudnuti tovaru z ineho clenskeho statu? Zakon samotny nie je celkom jasny a v minulosti viem, ze vyklad bol taky, ze pri uskutocneni platby vopred sa i na tento pripad aplikoval par. 19, ods 4, t.j. dan.povinnosti vznikla dnom prijatia platby u dodavatela z ineho clenskeho statu, v tomto pripade uskutocnenia platby /prenos dan.povinnosti/.
V minulosti to takto bolo interpretovane aj pracovnikmi danoveho uradu, dokonca i na skoleniach.

Mate info o tom, ze sa to v minulosti takto aplikovalo? Ak ano, do kedy a kedy bol vydany metodicky pokyn presne pre tento pripad?


Zelam fajn den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Nikdy neplatilo, že pri nadobudnutí tovaru sa zo zálohy odvádza DPH.(pri službe a pri dodaní s inštaláciou ano). § 19/4 hovorí o dodaní tovaru a platbe vopred. Vy máte nadobudnutie. § 2120 hovorí osobitne, kedy vzniká DP pri nadobudnutí a zo znenia vyplýva, že môže vzniknúť až, keď je tovar dodaný.

    Pri službe je to inak, kedy vzniká DP je v § 19 a hovorí sa o dodaní služby,takže tam sedí aj § 19/4 platba prijatá pred dodaním služby, či už vami, alebo zahraničným dodávateľom. Pri tovare len vami.
    Naposledy upravil ALBO : 04.07.07 at 05:43

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Petosev Pozri príspevok
    ...v minulosti viem, ze vyklad bol taky, ze pri uskutocneni platby vopred sa i na tento pripad aplikoval par. 19, ods 4, t.j. dan.povinnosti vznikla dnom prijatia platby u dodavatela z ineho clenskeho statu, v tomto pripade uskutocnenia platby /prenos dan.povinnosti/.
    V minulosti to takto bolo interpretovane aj pracovnikmi danoveho uradu, dokonca i na skoleniach.
    Nemám ani som nemala podobnú informáciu, ani by som sa s ňou nestotožnila. Pri vzniku dańovej povinnosti pri nadobudnutí tovaru platí § 20 ZDPH a ten sa viaže na "fyzické nadobudnutie" tovaru a nie na platbu. Platba platí v prípade úhrady vopred za služby, ako aj Vami spomínaný § 19 ods. 4 ... t.j. na samozdanenie z titulu prenosu dańovej povinnosti pri prijatí platby vopred pri zákonom taxatívne určených službách.

    Petosev je offline (nepripojený) Petosev

    Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac Petosev
    Povodne som postupoval podla postupu, kedy danova povinnost vznikala az po dodani /t.j. par. 20/. No niekedy v roku 2005 som bol upozorneny pracovnikmi danoveho uradu, ze par 19, ods. 4 sa vztahuje i na nadobudnutie tovaru z ineho clenskeho statu. Potvrdil to i skolitel, dokonca este i zaciatkom tohto roka.

    Dakujem za vase reakcie.

    Daňová povinnosti z prij.platby pri intrak.nadobudnutí tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.