Zavrieť

Porady

prenajom bytu v nakladoch

Dobry den, chcela by som Vas poprosit ako v PU zauctujem naklady za prenajom bytu, ktory vyuzivam na podnikanie a tento byt je prenajaty od fyzickej osoby, kde neexistuju faktury, len zmluva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Interným dokladom zaúčtovať nájom ( zo zmluvy budeš čerpať finančné
    čiastky nájmu za príslušný mesiac či celé zdaňovacie obdobie, záleží
    či mesačne platíte nájom alebo raz ročne)

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Súhlasím s Andyke. Nájom sa zaúčtuje interným dokladom cez účty 518/325 - priložila by som kópiu nájomnej zmluvy, a následne úhradu 325/221,211. Pozor treba dať na konci roka, ak totiž nebude nájom za niektorý z mesiacov v roku 2007, napr. december nebude zaplatený do 31.12. nemôže byť nákladom firmy za tento rok, podľa ZDP - nájomné zaplatené fyzickej osobe je daňovým výdavkom až po zaplatení.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Alebo opačný prípad.
    Ak by sa stalo firme, (ak platíte mesačne) a zaplatíte napr. 14 mes. čiastok, je ich potrebné časovo rozlíšiť a do daňových výdavkov Vám pôjde len nájom za 12 mes., nemôžu sa daˇť do daň. výdavkov všetky, aj ke´d boli zaplatené...
    Orsz Pozri príspevok
    Súhlasím s Andyke. Nájom sa zaúčtuje interným dokladom cez účty 518/325 - priložila by som kópiu nájomnej zmluvy, a následne úhradu 325/221,211. Pozor treba dať na konci roka, ak totiž nebude nájom za niektorý z mesiacov v roku 2007, napr. december nebude zaplatený do 31.12. nemôže byť nákladom firmy za tento rok, podľa ZDP - nájomné zaplatené fyzickej osobe je daňovým výdavkom až po zaplatení.
    ja účtujem 518/379.. potom 379/221,211
    to je nesprávne?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    ja účtujem 518/379.. potom 379/221,211
    to je nesprávne?
    Aj to je správne .

    prenajom bytu v nakladoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.