Zavrieť

Porady

TZ na prenajatom majetku

Dobrý deň, v prenajatom sklade sme si dali urobiť sadrokartónovú priečku v hodnote 10 tis. Sk. Na faktúre sú uvedené vyhotovenie sadrokartónovej priečky, maľba, dodávka a montáž zárubne a dverí a náter zárubne. Ešte som takýto prípad nemala a tak teraz neviem, či to mám odpisovať ako TZ na prenajatom majetku, ak ano do akej odpisovej skupiny to treba zaradiť, koľko rokov odpisovať? A ak by ste mali aj nejaký vzor zmluvy o prenájme, kde je súhlas prenajímateľa s úpravami zahrnutý, mohli by ste mi ho prosím poslať, ako to tam má byť uvedené? Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    1, Ak by deliaca priečka bola v sume viac ako 30 tis. Sk, vtedy by ste zaradili ako TZ - iný majetok, kt. po súhlase s prenajímateľom odpisuje nájomca. Potrebovali by ste písomný súhlas o d prenajímateľa, že môžete vykonať toto TZ. Vtedy by ste odpisovali:
    45.42.12 Ostatné zámočnícke práce kovové

    Zahrna: Montáže premiestniteľných priečok a závesných podhľadov na kovových konštrukciách, montáže veránd, záhradných skleníkov, zimných záhrad v súkromných objektoch a ostatné zámočnícke práce
    V: Montáž plotov a ohrád (45.34.10), práce umeleckého kováčstva (45.45.11), montáž kovových dverných zárubní a okenných rámov (45.42.11)

    2. Priečka je v sume nižšej ako 30 tis. Sk. Môžete si toto TZ skladu daˇť priamo do daňových výdavkov, pričom by som si ešte pýtala písomný súhlas s vykonannými prácami od prenajímateľa, že ich môžem uskutočniť.

    Pozrite ešte par. 29 ZDP, tam sa píše o TZ

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Ten súhlas si vyžiadam, ústny už máme ešte to dáme na papier. Len naša poradkyňa mi povedala, že to musím odpisovať v každom prípade a čo ma zarazilo bolo to, že povedala, že to mám zaradiť do odpisovej skupiny 1.21, dosť čudné, nie? A keď to dáme hneď do nákladov, ktorý účet môžem použiť? 501? Ďakujem.

    TZ na prenajatom majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.