Zavrieť

Porady

admin.poplatok na konci LZ

Ahojte, prišla mi faktúra na konci lízingu-admin.poplatok 1000+190dph.
Ako to zaúčtujem? Do prevádz.réžie a uplatním dph? ddík- SZČO je platca dph
Usporiadat
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
tak ako hovoíš
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A predajná cena s dph ide tiež do réžie? a dph si môžem odrátať?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
A predajná cena s dph ide tiež do réžie? a dph si môžem odrátať?
Ak sa jedná o osobné motorové vozidlo, tak dph zo zostatkovej hodnoty sa neuplatňuje.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

je to osobné vozidlo. z nákladného by sa mohlo uplatniť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
je to osobné vozidlo. z nákladného by sa mohlo uplatniť?
Z áut kategórie N1 áno. Teda užitkové a nákladné.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Poistné, havarijné a zákonné môžem účtovať do réžie? ďakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Prosím ťa poradiš mi, či prenájom os. mot. vozidla a nákl.vozidla môže szčo účtovať ako príjem za služby?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
Prosím ťa poradiš mi, či prenájom os. mot. vozidla a nákl.vozidla môže szčo účtovať ako príjem za služby?
Je to služba.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

a v daňovom priznaní je to potom príjem zo živnosti alebo sa to uvádza niekde inde. ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
a v daňovom priznaní je to potom príjem zo živnosti alebo sa to uvádza niekde inde. ďakujem
Tie auta má v obchodnom majetku? Má to v predmete podnikania, alebo ide iba o prenájom hnuteľnej veci, ktorá momentálne nie je využívná na podnikateľské činnosti?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

os.auto bolo kupované na firmu-teda szčo na lízing, nákladné bolo kúpené staršie ale tiež ho szčo kupoval ako podnikateľ.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Je to príjem zo živnosti podľa § 6.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

No ja som dph z predajnej ceny odrátala, musím podať dodatočné DP DPH?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
No ja som dph z predajnej ceny odrátala, musím podať dodatočné DP DPH?
§49 zákona oDPH

(7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri

a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25)
b) kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie,

Veru musíš podať dodatočné daňové priznanie a odviesť neoprávnene uplatnené DPH, a to čím skôr.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

dobre, takže celá predajná cena bude bez odpočtu dph do réžie a admin.popl. bude s uplatnenou dph a tiež do réžie? dúfam, že tak to bude dobre.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

robím to dodatočné a prosím ťa do réžie môžem zarátať celú odkúpnu cenu aj s dph ale bez nároku na odpočet alebo do réžie ide iba základ bez dph? Ď
0 0
Natalyk Natalyk

Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

Pru Pozri príspevok
robím to dodatočné a prosím ťa do réžie môžem zarátať celú odkúpnu cenu aj s dph ale bez nároku na odpočet alebo do réžie ide iba základ bez dph? Ď
Tá kúpna cena by mala byť súčasťou obstarávacej ceny DHM, takže do daňových výdavkov to ide prostredníctvom odpisov. A DPH nie je súčasťou OC v prípade finančného prenájmu od r. 2005, takže to by malo ísť do daňových výdavkov- réžie, ale neviem, kedy ste to auto obstarali, či ešte v roku 2004, kedy DPH bolo súčasťou OC.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Obstarané bolo v roku 2005. Takže potom tú predajnú cenu nemám účtovať do réžie ale ako VNZD?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Poradíte mi s tým prosím Vás? Takže predajná cena vozidla aj s dph je réžia alebo VNZD? admin. poplatok 1000 réžia a 190 dph. je to dobre alebo ma usmernite, ďakujem
0 0
Natalyk Natalyk

Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

Pru Pozri príspevok
Poradíte mi s tým prosím Vás? Takže predajná cena vozidla aj s dph je réžia alebo VNZD? admin. poplatok 1000 réžia a 190 dph. je to dobre alebo ma usmernite, ďakujem
Predajná cena: 1000,-Sk je VNZD
DPH z predajnej ceny: 190,-Sk je VOZD- réžia
Administratívny poplatok: 1000,-Sk réžia, DPH: 190,-Sk odpočet.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať