Zavrieť

Porady

kontokorentný úver

Ahojte,
Podnikateľ, SZČO si zobral kontokorentný úver.Môžem zaúčtovať registračný poplatok do prevádzkovj réžie a tiež úrok do prev.réžie?Na výpise z banky sa mi nikde neobjavila výška kontokorentného úveru, iba jeho čerpanie, teda mínusové zostatky. Mám výšku úveru uviesť do peňažného denníka ako úver?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Registračný poplatok, úroky z kontokorentu, ak Vám boli stiahnute z účtu sú VOZD - prev réžia.

    výšku úveru do PD nie, ale uvedte si ho do evidencie napr. ostatné závazky, ak máte soft, kt. Vám umožňuej účtovať o úvere, tak si túto výšku uvedte tam, budete mať prehľad

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Kontokorent nikde neevidujem. V peňažnom denníku účtujem pohyby na účte v mínusových číslach. Na konci roka vo Výkaze o majetku a záväzkoch započítam mínusový zostatok na účte na riadok 17 - Záväzky a pre vlastnú evidenciu kópiu posledného výpisu z BÚ a kópiu zmluvy o KTK priložím k predmetnému výkazu. KTK nevediem ako klasický úver s pravidelnými splátkami, pretože to by som musela výšku úveru meniť vždy podľa výpisov z BÚ a to sa mi zdá zbytočne pracné.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Kontokorent nie je nič iné, len čerpanie peňažných prostriedkov z účtu vedeného v banke do mínusových zostatkov. Takýto "úver" sa v inej operatívnej evidencii nevedie. Vo výkaze o MaZ sa uvádza zostatok na r. 11 -účty v bankách v skutočnej, čiže mínusovej výške. Nikde inde sa tento zostatok vo výkaze neuvádza!

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Pôvodne som to tak chcela urobiť. ale od tohto úmyslu ma odradila skutočnosť, že na riadku 11 nie je okienko pre znamienko.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Kazu Pozri príspevok
    Pôvodne som to tak chcela urobiť. ale od tohto úmyslu ma odradila skutočnosť, že na riadku 11 nie je okienko pre znamienko.
    To absolútne nevadí, dávam tam mínus. Opäť jedno z nedomyslených tlačív. Niekde je "okienko" na znamienka, niekde nie je...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.