Zavrieť

Porady

kúpa PC od súkromnej osoby do podnikania

Začala som podnikať a máme doma počítač, ktorý je kúpený na manžela. Ja by som si ho chcela dať do podnikania, a dokúpiť len legálny software a nejaké nové komponenty do neho. Dá sa to spraviť cez nejakú kúpno-predajnú zmluvu alebo darovaciu zmluvu, alebo to vôbec nemôžem takto spraviť. Dostala som dotáciu na začatie podnikania, môžem ju použiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    AlkaS Pozri príspevok
    Začala som podnikať a máme doma počítač, ktorý je kúpený na manžela. Ja by som si ho chcela dať do podnikania, a dokúpiť len legálny software a nejaké nové komponenty do neho. Dá sa to spraviť cez nejakú kúpno-predajnú zmluvu alebo darovaciu zmluvu, alebo to vôbec nemôžem takto spraviť. Dostala som dotáciu na začatie podnikania, môžem ju použiť.
    PC môžeš kúpiť od súkromnej osoby cez kúpnu zmluvu. Dotáciu by si mala použiť v zmysle podnikateľského plánu...

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Kúpiť počítač (získať darovaním) je možné ale nie medzi manželmi nakoľko sa tu jedná o bezpodielové vlastníctvo .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak sa skutočne jedná o BSM (to musí potvrdiť zadaváteľka otázky) stačí preradiť PC z osobného užívania fyzickej osoby do obchodného majetku. Vstupná cena bude stanovená podľa § 25 Zákona o dani z príjmov.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Johanka Pozri príspevok
    Ak sa skutočne jedná o BSM (to musí potvrdiť zadaváteľka otázky) stačí preradiť PC z osobného užívania fyzickej osoby do obchodného majetku. Vstupná cena bude stanovená podľa § 25 Zákona o dani z príjmov.
    Ale v tomto prípade nie je možné použiť dotáciu z ÚP na tento PC.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    . Možno by sa dala použiť aj na nákup SW ...závisí však od toho na nákup čoho bola dotácia určená

    AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

    mamina 7 ročnej dcérky AlkaS
    Johanka, čo znamená BSM. Môj podnikateľský plán bol aj na kúpu PC. Myslím, že bude asi lepšie starý PC predať a nový si kúpiť s tej dotácie.
    Ďakujem všetkým za odpovede. Ešte raz vďaka

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak je ten "starý" počítač starší ako 4 roky, tak je naozaj vhodnejšie zakúpiť nový. Predať starý sa veľmi neoplatí, môže poslúžiť napr. na zálohovanie dát.
    BSM je "bezpodielové vlastnícvo manželov"

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    AlkaS Pozri príspevok
    Johanka, čo znamená BSM. Môj podnikateľský plán bol aj na kúpu PC. Myslím, že bude asi lepšie starý PC predať a nový si kúpiť s tej dotácie.
    Ďakujem všetkým za odpovede. Ešte raz vďaka
    BSM - bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Z dotácie si môžeš kúpiť LEN NOVÉ PC do 30.000,-, v opačnom prípade preplácejú len ročné odpisy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.