Zavrieť

Porady

opravná faktúra

Západoslovenské elektrárne vystavili opravnú faktúru k vyúčtovaniu spotreby energie za rok 2006 v júni 2007, kde uviedli nasledovné:
dôvod - nesprávny odpočet údajov z elektromeru

Dátum vystavenia: 26.6.2007
Dátum dodania: 31.12.2006

základ dane: - 1600 Sk
DPH: - 304 Sk

Na základe § 25 ods. 3 zákona o DPH uplatním DPH v DP za 6/07 a o opravnej faktúre z hľadiska dane z príjmov budem účtovať ako o dobropise a znížim náklady v roku 2007?
Prosím skúsených poraďákov o vyjadrenie sa k uvedenému, nakoľko nie som si istá, či na dani z príjmov opraviť rok 2006, alebo účtovať v 2007. Účtujeme v sústave podvojného účtovníctva. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Asmína Pozri príspevok
    Západoslovenské elektrárne vystavili opravnú faktúru k vyúčtovaniu spotreby energie za rok 2006 v júni 2007, kde uviedli nasledovné:
    dôvod - nesprávny odpočet údajov z elektromeru

    Dátum vystavenia: 26.6.2007
    Dátum dodania: 31.12.2006

    základ dane: - 1600 Sk
    DPH: - 304 Sk

    Na základe § 25 ods. 3 zákona o DPH uplatním DPH v DP za 6/07 a o opravnej faktúre z hľadiska dane z príjmov budem účtovať ako o dobropise a znížim náklady v roku 2007?
    Prosím skúsených poraďákov o vyjadrenie sa k uvedenému, nakoľko nie som si istá, či na dani z príjmov opraviť rok 2006, alebo účtovať v 2007. Účtujeme v sústave podvojného účtovníctva. Ďakujem
    Ty to neuplatňuješ na základe §25 ods.3 - to je pre vystavovateľa faktúry, ty si na strane odberateľa, takže je to odpočet podľa § 53 zák. o DPH. No ale v tomto mi to celkom nesedí - nejde o dobropis alebo ťarchopis, ale opravu nesprávnych údajov - tam mi viac pasuje dodatočné DPH, keďže tam je uvedený deň dodania 31.12.2006, ak by to bola oprava zákadu dane, deň dodania je v tomto prípade deň vystavenia faktúry. Oprava základu dane je viac chápaná ako zníženie alebo zvýšenie, resp. zrušenie ceny, nie ako chybné účtovanie. Čo sa týka nákladov - o tých by som účtovala ako o daňovo pripočítateľnej položke - pretože podľa dátumu dodania, išlo o opravu minulého obdobia, a elektrárne zrejme tak opravujú nielen DPH ale aj daň z príjmu. No uvidíme, čo na to ostatní poraďáci.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Asmína Pozri príspevok
    Západoslovenské elektrárne vystavili opravnú faktúru k vyúčtovaniu spotreby energie za rok 2006 v júni 2007, kde uviedli nasledovné:
    dôvod - nesprávny odpočet údajov z elektromeru

    Dátum vystavenia: 26.6.2007
    Dátum dodania: 31.12.2006

    základ dane: - 1600 Sk
    DPH: - 304 Sk

    Na základe § 25 ods. 3 zákona o DPH uplatním DPH v DP za 6/07 a o opravnej faktúre z hľadiska dane z príjmov budem účtovať ako o dobropise a znížim náklady v roku 2007?
    Prosím skúsených poraďákov o vyjadrenie sa k uvedenému, nakoľko nie som si istá, či na dani z príjmov opraviť rok 2006, alebo účtovať v 2007. Účtujeme v sústave podvojného účtovníctva. Ďakujem

    Podľa mňa sa jedná o opravu základu dane. Do DP DPH to pôjde v 6/07.

    Do dane z príjmov to patrí do r. 2006.

    Asmína je offline (nepripojený) Asmína

    Asmína
    Ďakujem Vám za Vaše názory. DPH dám do 6/07, do dodatočného priznania za rok 2006 sa mi veľmi nechce, i keď si myslím, že to je to správne riešenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.