Zavrieť

Porady

Mes.uzávierka ERP za 6/07 urobena v 7/07

Milí poraďáci,

vedieme jednoduché účtovníctvo. Sme platcami DPH.
DPH odvádzame na základe mesačnej uzávierky z ERP (lekáreň).

Za mesiac jún sme urobili uzávierku až 1.7.2007.

Otázka: Kedy mame povinnosť odviesť daň ???
V 2.Q.2007 alebo až v 3.Q.2007 ?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Urob ju hneď ako si sa dozvedel. Treba si dávať pozor na to, mesačnú úzávieru teba robiť posledný deń v mesiaci, ináč sú pokuty za to aj keď urobíš o deň neskoršie.

    " Mesačnú uzávierku vyhotovuje subjekt raz za mesiac, a to nejneskôr k prvému dňu nasledujúceho mesiaca. K tomuto dňu subjekt do výkazu pripevní pásky denných uzávierok a pásku mesačnej uzávierky."

    Toĺko zo správy DÚ a z vyhlášky č.55/1994 Z. z.o spôsobe vedenia evidencie tržieb ERP.
    Naposledy upravil Luna : 19.02.11 at 16:34

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Občas sa tak podarí Patrí to do 2.Q, v prípade, že ste 1/4-roční platitelia.

    katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

    katarina26
    Ďakujem vám za odpovede.

    Veľmi ste mi pomohli. Dúfam že nabudúce pomôžem zas ja vám.

    Krásny deň!
    Monika Kováčová
    katarina, dávaj si na dátum mesačnej uzávierky veľký pozor, klient dostal pokutu pri bežnej kontrole (miestne zisťovanie), nakoľko uzávierka bola na druhý deň ráno....nie 31. ale až. 1. (5000,-)
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 12.07.07 at 09:36

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Teraz som robil jedno účto. DPH a narazil som na nasledovné: som zástancom denného evidovania a účtovania tržieb v ERP do PD (automaticky robená evidencia DPH). Pri kontrole denných uzávierok s mesačnou vyskočil rozdiel. Nakoniec som prišiel na to, že mesačná uzávierka bola urobená skôr ako denná. Čas bol úplne rovnaký. Sumy vysoké. DPH by bolo menej odvedené , keby som účtoval mesačnú pásku. Odhaliť v tomto prípade nesprávne vystavenú mesačnú pásku by malo malú šancu. To len na okraj ohľadne mesačných uzávierok.

    DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

    DARJA22
    Čo v prípade, ak sa zabudla urobiť mesačná uzávierka za január a zbadal to až dnes?

    DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

    DARJA22
    DARJA22 Pozri príspevok
    Čo v prípade, ak sa zabudla urobiť mesačná uzávierka za január a zbadal to až dnes?

    Prosím o radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.