Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH

Ahojte poraďaci, chcem sa spýtať, akým kurzom mám prepočítavať hodnotu dodaných tovarov zahraničným odberateľom uvádzané v súhrnnom výkaze DPH.Fakturujeme v SKK. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    kurzom ktorým uvádzaš predsa v daňovom priznaní ...teda mne to tam software automatický priradí to čo ide do riadku 7 daňového priznania

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Prosím o radu, kde by som našla konštrukciu IČ DPH v členských štátoch EÚ. Výborná pomôcka od Janky Acsovej ešte nezahŕňa členské štáty, ktoré pribudli v roku 2007. Mám faktúru vystavenú do Rumunsku, kde je uvedený prefix R a 8 miestne číslo. Pri overení čísla na drsr mi oznamuje neplatné číslo.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    abel Pozri príspevok
    Prosím o radu, kde by som našla konštrukciu IČ DPH v členských štátoch EÚ. Výborná pomôcka od Janky Acsovej ešte nezahŕňa členské štáty, ktoré pribudli v roku 2007. Mám faktúru vystavenú do Rumunsku, kde je uvedený prefix R a 8 miestne číslo. Pri overení čísla na drsr mi oznamuje neplatné číslo.
    Skús overiť s prefixom RU alebo RO, medzinárodná skratka Rumunska.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Tam mi hneď ponúkne pre Rumunsko len RO, už som požiadala aj klienta, nech si to číslo preverí, ale predpokladám, že tak urobil hneď pri uzatváraní zmluvy.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    ...možno smiešny dotaz, ale pre istotu... keď sa pravidelne podáva súhrnný výkaz a v poslednom štvrťroku sa nedodal tovar do iného členského štátu, netreba podať nulový SV... alebo sa mýlim?
    Díky
    človiečik Vladimír Ozimý
    silvia Pozri príspevok
    ...možno smiešny dotaz, ale pre istotu... keď sa pravidelne podáva súhrnný výkaz a v poslednom štvrťroku sa nedodal tovar do iného členského štátu, netreba podať nulový SV... alebo sa mýlim?
    Díky
    suhrnný výkaz podávate iba ak dodate tovar do zahrničia v rámci EU ak ste nedodali tak nepodávate samozrejme nič...tu nie je povinnosť ako pri daňovom priznaní k DPH...

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Áno, samozrejme, nehovorím o dovoze ale o dodaní tovaru do EÚ, tak sa nazýva vývoz od 1. 5. 2004.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.