Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry

Chcela by som sa spýtať ako mám postupovať pri tomto probléme.
Živnostník uhradil na konci II.štvrťroka faktúru cez bankový účet, ale pracovníčka v banke udala pri zasielaní nespravne číslo účtu príjemcu. Ako mám zaúčtovať DPH za II.štvrťrok, keď oprava prebehla až v III. štvrťroku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    a čo máte už FA...pretože nie je podmienka úhrady...na základe faktúry si uplatňujete dph...

    ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

    ejka2403
    Takže si odpočet DPH možem uplatniť v II.štvrťroku, aj keď úhrada na správny účet bude vykonaná až v III.štvrťroku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zo zákona o dph už dávnejšie vypadla podmienka zaplatenia fa na uplatnenie odpočtu dph. Odpočet si teda uplatní z faktúry.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ejka2403 Pozri príspevok
    Takže si odpočet DPH možem uplatniť v II.štvrťroku, aj keď úhrada na správny účet bude vykonaná až v III.štvrťroku?

    anooooooooooooooooo

    ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

    ejka2403
    Ešte by som chcela vedieť ako to mám zapísať v peňažnom denníku. Nesprávnu úhradu zapíšem do PD ako výdavok celou sumou bez rozdelenia na základ DPH a DPH, keď sa vrátia peniaze na účet, zaúčtujem to ako príjem, taktiež celou sumou a potom až po úhrade na správny účet to v PD rozpíšem na základ DPH a DPH?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ejka2403 Pozri príspevok
    Ešte by som chcela vedieť ako to mám zapísať v peňažnom denníku. Nesprávnu úhradu zapíšem do PD ako výdavok celou sumou bez rozdelenia na základ DPH a DPH, keď sa vrátia peniaze na účet, zaúčtujem to ako príjem, taktiež celou sumou a potom až po úhrade na správny účet to v PD rozpíšem na základ DPH a DPH?
    Zapíšeš to v knihe DD, v PD až pri úhrade. Nesprávnu úhradu vypáruješ ako VNZD a vrátenú platbu ako PNZD, DPH účtuješ z knihy daň.dokladov.

    ejka2403 je offline (nepripojený) ejka2403

    ejka2403
    Platí to aj v jednoduchom účtovníctve, že sa môže uplatniť odpočet DPH na základe došlej faktúry, bez toho, že by bola uhradená?
    človiečik Vladimír Ozimý
    ejka2403 Pozri príspevok
    Platí to aj v jednoduchom účtovníctve, že sa môže uplatniť odpočet DPH na základe došlej faktúry, bez toho, že by bola uhradená?
    anooooooooooooooooo, zákon o dph nerozlišuje spôsob účtovania a treba sa odosobniť od účtovania hlavne už...
    človiečik Vladimír Ozimý
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, tam úhrada musí prebehnúť.
    nesúhlasím nezáleží na spôsobe účtovania...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.