Zavrieť

Porady

Náklady na dopravu

Poradí mi niekto či môžem zákazníkovi účtovať náklady na dopravu pri prevoze nábytku a montážnikov vo faktúre aj napriek tomu že, nemám firemné auto a ani neplatím daň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    paul
    Poradí mi niekto či môžem zákazníkovi účtovať náklady na dopravu pri prevoze nábytku a montážnikov vo faktúre aj napriek tomu že, nemám firemné auto a ani neplatím daň?
    Áno, ak máš na druhej strane nákladovú faktúru - teda, že Ti niekto poskytol dopravu. Inak To nemá logiku.

    paul je offline (nepripojený) paul

    paul
    Zle som sa vynadril. Auto mám ale nie na firmu a bez dane- skrátka súkromné. Tak to asi znamená že tie náklady musím fakturovať iným spôsobom napr. zarátať to do ceny práce?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Hej.
    A prečo si nedávaš súkromné auto do nákladov? - nemáš ho na seba napísané? - ako na osobu?

    paul je offline (nepripojený) paul

    paul
    Auto je otcové ja ho len deriem a opravujem a zatial nemožem pristúpiť k prepisu na mňa.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    tak potom nič nenarobíš. MOOOc zarábaj a kúp si auto - dobré čo? - aj ja ešte robím....

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    Paul, ak máš otcove auto a používaš ho na podnikanie, a v prípade, že si uhradil cestnú daň, dávaš si do nákladov okrem spotrebovaných PHM aj bločky za servis vozidla - opravy, údržba, výmena pneumatík, náhradných dielov atď.?? Maja

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Sefcikova
    Paul, ak máš otcove auto a používaš ho na podnikanie, a v prípade, že si uhradil cestnú daň, dávaš si do nákladov okrem spotrebovaných PHM aj bločky za servis vozidla - opravy, údržba, výmena pneumatík, náhradných dielov atď.?? Maja
    ...........no toto sa mi nezdá - vyjadria sa aj iní ? - musel by mať zmluvu a majiteľ auta by si musel priznať príjem za takúto službu..... neviem...., ale bloky za servis? - určite nie! - teda ja by som to klientovi určite neodporučila....
    babenko čo Ty na to - daj typ...
    Naposledy upravil sway : 13.02.05 at 13:37 Dôvod: doplnenie

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Nuž vec názoru, ale ja by som to auto určite nejako zlegalizoval. Samozrejme to treba zmluvne ošetriť (nájomná zmluva, zmluva o výpožičke...). Nájom resp. výpožička môže byť bezodplatná (alebo sa určí výška nájomného ktorá otca daňovo nezaťaží). Do zmluvy by som určite uviedol, že nájomca hradí všetky náklady na bežnú údržbu a opravy, najmä PHM, technické kvapaliny, oprava a výmena pneu, autobatéria. Daň z motorových vozidiel, zákonné resp. havarijné poistenie musí zaplatiť otec (ale nájomné sa môže stanoviť v takej výške, aby pokrylo tieto náklady).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.